Skocz do zawartości

Zdjęcie

wykorzystanie urlopu rodzicielskiego na wypowiedzeniu umowy o pracę

urlop rodzicielski wypowiedzenie umowy rodzicielski na wypowiedzeniu

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kiara_agata_ew

Kiara_agata_ew

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 21:17

Witam,

w czerwcu otrzymałam od pracodawcy wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia- 3 miesiące. Umowa kończy mi się zatem 30 września 2019. Pracodawca kazał wykorzystać mi urlop, a później zwolnił mnie z obowiązku świadczenia pracy.

W tamtym roku przebywałam na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim. Urlop rodzicielskiego pozostało mi około 12- 16 tygodni (dokładnie nie pamiętam).

Czy mogę z końcem sierpnia zawnioskować o udzielenie mi urlopu rodzicielskiego od 20 września?

Nie chcę tego urlopu stracić? Co wtedy się dzieje- czy ZUS przejmuje pracownika a umowa kończy się z dniem 30.09?

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8812 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 21:23

jesli zg z przepisami "zostawiłaś" max 16 tyg. urlopu możesz go wykorzystać do ukończenia przez dziecko 6 roku zycia nawet u kolejnego pracodawcy

#3 Kiara_agata_ew

Kiara_agata_ew

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 21:35

jesli zg z przepisami "zostawiłaś" max 16 tyg. urlopu możesz go wykorzystać do ukończenia przez dziecko 6 roku zycia nawet u kolejnego pracodawcy

a jak mniej to nie?

#4 Kiara_agata_ew

Kiara_agata_ew

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 21:36

a jak mniej to nie?

tzn mi chodzi zeby wykorzystać u tego. a czy jeśli jest mnie niż 16 tygodni to już nie mogę nawet u tego?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop rodzicielski, wypowiedzenie umowy, rodzicielski na wypowiedzeniu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych