Skocz do zawartości

Kontynuacja zwolnienia po ostatniu okresu zatrudnienia

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jakub

Guest_Jakub
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2019 - 11:31

Dzień dobry wszystkim,

zastanawiam się co powinienem zrobić w sytuacji, w której aktualnie się znalazłem, mianowicie:

1. złożyłem w pracy wypowiedzenie,

2. w trakcie wypowiedzenia otrzymałem zwolnienie chorobowe, które kończy się dokładnie w ten sam dzień, w którym mam ostatni dzień wypowiedzenia.

Zwolnienie będzie kontynuowane, a więc chciałbym starać się o zasiłek chorobowy. Zwolnienie mam do 31 lipca (tak samo jak okres wypowiedzenia) i 1 sierpnia chciałbym udać się do lekarza, który prawdopodobnie zaleci kontynuację zwolnienia. W związku z powyższym mam pytanie - na kogo lekarz powinien wystawić zwolnienie chorobowe? Na ZUS czy na pracodawcę? Wydaję mi się, że na ZUS, gdyż stosunek pracy został z dotychczasowym pracodawcą zakończony. Dobrze myślę? Jeśli lekarz wystawi zwolnienie na ZUS to prawdopodobnie muszę jeszcze złożyć wniosek do ZUS u przyznanie zasiłku chorobowego?

Prosiłbym o opinię i poradę :) Pozdrawiam serdecznie.

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19043 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 lipiec 2019 - 11:38

Na ZUS nigdy, każde kolejne zwolnienie na ostatniego pracodawcę.

#3 Guest_Kuba

Guest_Kuba
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2019 - 08:54

Na ZUS nigdy, każde kolejne zwolnienie na ostatniego pracodawcę.

Pani Zosiu, czyli lekarz wystawi zwolnienie na ostatniego pracodawcę, a ja powinienem złożyć wniosek do ZUS o zasiłek chorobowy? Wyczytałem jeszcze, że powinienem pobrać od pracodawcy wypełniony druk Z-3 i również dostarczyć go do ZUS? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19043 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 31 lipiec 2019 - 12:28

Pracodawca na wezwanie ZUS sam musi złożyć z3

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych