Skocz do zawartości


Zdjęcie

Luka w koncepcji obowiązkowej podzielonej płatności


wróć do serwisu Księgowość 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy
 • 198307 postów

Napisano 21 lipiec 2019 - 10:13

Po opublikowaniu projektu decyzji Komisji Europejskiej w sprawie zgody na wprowadzenie w naszym kraju obowiązkowej płatności podatku od towarów i usług, trzeba odpowiedzieć na pytanie, po co nam ten „wynalazek”?

Powrót do artykułu: Luka w koncepcji obowiązkowej podzielonej płatności

#2 Guest_Anna

Guest_Anna
 • Goście

Napisano 21 lipiec 2019 - 10:13

Mam pytanie dlaczego jest nadal możliwy zwrot VAT na konto podatnika przez urząd skarbowy ,skoro ten fakt wywołuje wyłudzenia ?Zamiast uszczelnienia systemu i wprowadzenie zakazu zwrotu a jedynie możliwość zaliczenia nadwyżki VAT na kolejny okres rozliczeniowy . Przecież każdy uczciwy podatnik w końcu będzie miał i tak saldo ujemne i powstanie obowiązek jednak zapłaty VAT.

#3 Guest_Juj z Charkiem

Guest_Juj z Charkiem
 • Goście

Napisano 07 sierpień 2019 - 19:00

Czy aby autorem owego vatu i zamieszania trwającego do dziś nie jest pan profesor. Czy aby tenże nie współpracuje z kancelarią która wygrywa 95proc spraw dotyczących VAT. Tak się składa że straciłem gacie i skarpetki przez tegoż pana, mimo wygranych w NSA.

#4 Guest_Dana

Guest_Dana
 • Goście

Napisano 10 wrzesień 2019 - 12:06

Płacę kontrahentowi krajowemu za fakturę kwotę w przeliczeniu na euro,na jego rachunek walutowy, bowiem dostaję od inwestora zagranicznego zapłatę w euro, a wymiana w moim banku jest po niekorzystnym kursie. W ING nie ma płatności split payment dla rachunku walutowego,więc nie mogę zastosować podzielonej płatności,wysyłając należność na rachunek walutowy kontrahenta, który posiada jest podmiotem krajowym?.Jak nalezy to zrobić?

#5 Guest_~~a

Guest_~~a
 • Goście

Napisano 25 wrzesień 2019 - 15:04

profesorek nie rozumie że ostatecznym płatnikiem podatku VAT oraz innych podatków są konsumenci kupująca jabłka jaka chleb no i ubrania. ODW spowodowało że banki straciły na kredytach ponieważ jak ktoś musiał płacić za towary z VAT z linii kredytowej to banki zarabiały więcej więc przy ODW firmy oszczędzały na odsetkach bankowych a tak banksterzy będą zarabiać więcej kosztem konsumentów.(wzrost inflacji czyli cen)

#6 Guest_Podanik

Guest_Podanik
 • Goście

Napisano 02 październik 2019 - 17:33

Otóż to. Właśnie profesorek jest autorem ustawy o VAT i to jego "fantastyczne" pomysły doprowadziły do takiego bajzlu jaki obecne panuje w stawkach oraz możliwości odliczeń. To według zasady: W mętnej wodzie lepiej łowi się ryby. A potem przychodzi upierdliwy urzędnik i hulaj dusza piekła nie ma sypią się kary a doradca podatkowy, który wymyślił ten labirynt przepisów trzepie sporą kasę. To się nazywa szczyt bezczelności. Ciekawe kiedy znajdzie się paragraf za takie postępowanie dla profesorka.

#7 Guest_Jacek

Guest_Jacek
 • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 14:49

Po co kombinują, powinni znieść odrotne obicażenie, a te wrażliwe zrobić że obowiązek podatkowy powstaje z chwilą zapłaty za fakturę u odbiorcy. Wtedy będzie on zmuszony i terminowo zapąłcić by w kosztach podatkowych mógł zaliczyć. wystawiajacy naturlanie według zasady ogólnej.

#8 Guest_Bino

Guest_Bino
 • Goście

Napisano 04 listopad 2019 - 10:52

Modzelewski i już wszystko wiadomo.. Autor przepisów które później z luboscia obchodził i kasował za to horendalne pieniądze.

#9 Guest_ksiegowa

Guest_ksiegowa
 • Goście

Napisano 05 listopad 2019 - 10:58

Kłamstwo pisowskie... Chodzi o to ,że sprzedawca wystawiąjący fakturę do 15 nastepnego miesiąca odprowadził VAT, a kupujący odliczy dopiero za miesiąc... W skali całego kraju ile to kasy będzie, a przy odwrotnym obciążeniu VAT jest "0" ... Takie przesunięcie miesięczne zatka tym pisowskim oszustom dziurę budżetową i będą gadać w RZĄDOWEJ TELEWIZJI ile to oni mają wpływu maja z VATu i jak to oni dzielnie walczą z przestępczościa.

#10 Guest_Kamila

Guest_Kamila
 • Goście

Napisano 08 styczeń 2020 - 13:04

Niektóre programy pomagają uwidocznić czy płatność została podzielona. W moim programie do zarządzania dodali takie automatyczne info na fakturach firmao.pl/register

#11 Guest_Zenon

Guest_Zenon
 • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 22:49

Mam pytanie dlaczego jest nadal możliwy zwrot VAT na konto podatnika przez urząd skarbowy ,skoro ten fakt wywołuje wyłudzenia ?Zamiast uszczelnienia systemu i wprowadzenie zakazu zwrotu a jedynie możliwość zaliczenia nadwyżki VAT na kolejny okres rozliczeniowy . Przecież każdy uczciwy podatnik w końcu będzie miał i tak saldo ujemne i powstanie obowiązek jednak zapłaty VAT.

Jesteś ciemny jak tabaka w rogu. Przykład - rolnicy. Sprzedaż wg stawki 5%, zakupy głównie wg. stawki 23% i 8%. zawsze wyjdzie zwrot VAT.#12 Guest_Księgowa

Guest_Księgowa
 • Goście

Napisano 08 luty 2020 - 16:37

Po co Pan kłamie...VAT płaci ostateczny nabywca, odwrotne obciążenie ma neutralny charakter, zabrakło pisiorom wpływu z VAT, to skasowali oo, faktura wystawiona do 15 następnego miesiąca u sprzedawcy nie może być odjeta u nabywcy... W skali kraju przesuneliscie odliczenie o miesiąc...otrzymaliście VAT od sprzedawcy. Jesteś pan zwykłym kłamca, ciemny lud to kupuje...Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych