Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co grozi za jazdę samochodem po chodniku?

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49322 postów

Napisano 21 lipiec 2019 - 08:40

Większość kierowców doskonale wie, że po chodniku się nie jeździ, jednak czasami trafiają się tacy, co łamią przepisy i wjeżdżają na chodnik. Co grozi za jazdę po chodniku?

Powrót do artykułu: Co grozi za jazdę samochodem po chodniku?

#2 Guest_Piotr Dąbrowski

Guest_Piotr Dąbrowski
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2019 - 08:40

A to ciekawe. Opis miejsca; ulica w mieście, powiatowa, na środku podwójna ciągła, obok chodnik, szerokość 2.0m. Jeszcze nie dawno za chodnikiem rosła trawa do ściany pobliskiego budynku. Po remoncie budynku zamiast trawy ułożono kostkę betonową do chodnika. Kierowcy przyjeżdżający do punktów usługowych w tym budynku parkowali zaraz obok niego, więc właściciel ustawił pachołki uniemożliwiające to( po jakimś czasie zniknęły, ale kierowcy pamiętają że były i że jest to teren prywatny). Więc kierowcy zaczęli parkować na chodniku, całkowicie go zastawiając, na całej długości , około 50m.. Nie było by to zbyt uciążliwe( piesi chodzą po nowej kostce) gdyby nie fakt że całkowicie uniemożliwiają bezpieczny wyjazd z uliczki na końcu chodnika, zupełnie nie widać czy ul, powiatową coś jedzie czy nie, zastawiają chodnik tak że nie kiedy stoją na zakręcie w uliczkę. Funkcjonariusz publiczny( jak się określił strażnik miejski ) stwierdził że nie widzi tutaj zagrożenia, ustawiłem go w miejscu gdzie siedzi kierowca w samochodzie ,i zadałem pytanie jak ja mam wyjechać bezpiecznie z drogi publicznej na drogę publiczną, dodałem jeszcze że samochody stoją w pasie drogi, i na chodniku, aby na nim w tym miejscu stanąć jeżdżą po chodniku, itd. itp. nie dotarło. Zaczął tłumaczyć że " gdyby był tutaj płot( równo z chodnikiem) i nie było by nowej kostki " to OK". Niestety zgłoszenie problemu policji też nic nie dało, więc można jednak jeździć " bezpiecznie" po chodnikach i na nich parkować, i nie trzeba przestrzegać przepisu jak w przypadku pakowania na ulicy aby odległość była nie mniejsza niż 10m. od skrzyżowania, i to od łuku kończącego skrzyżowanie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych