Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wdrożenie PPK - terminy, zasady, wpłaty, obowiązki

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516583 postów

Napisano 17 lipiec 2019 - 18:37

1 lipca 2019 roku to termin utworzenia przez pierwsze podmioty Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Aktualnie obowiązek ten dotyczy jedynie firm zatrudniających powyżej 250 osób. W kolejnych podmiotach PPK będą wprowadzane stopniowo.

Powrót do artykułu: Wdrożenie PPK - terminy, zasady, wpłaty, obowiązki

#2 Guest_przyszły

Guest_przyszły
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 18:37

Na całym swiecie ludzie oszczedzaja, inwestuja czy jeszcze w jakikolwiek inny sposob odkladaja na to co bedzie pozniej. U nas bywało róznie. Tym ktorzy bylo swiadomi jakos sie udawalo mniej lub bardziej, bo ryzyko przy inwestycjach jest zawsze. W PPK dlatego ograniczyli do minimum w związku z funduszem zdefiniowanej daty. Czy ludzie skorzystaja z tego?Czas pokaże

#3 Guest_Julita

Guest_Julita
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2020 - 12:44

Ja jestem w PPK od roku ubiegłego i powiem, że jestem pozytywnie zaskoczona. Po tym co niektórzy pisali ,że będzie źle. Pieniądze sa systematycznie wpłacane na konto, dopłata od państwa też wpłynęła. Jak tak sobie spojrzałam na stan konta po roku to stwierdzam ze po trzydziestu latach takiego oszczędzania, bedzie fajna dodatkowa suma do wypracowanej emerytury.

#4 Guest_Julita

Guest_Julita
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2020 - 12:44

Ja jestem w PPK od roku ubiegłego i powiem, że jestem pozytywnie zaskoczona. Po tym co niektórzy pisali ,że będzie źle. Pieniądze sa systematycznie wpłacane na konto, dopłata od państwa też wpłynęła. Jak tak sobie spojrzałam na stan konta po roku to stwierdzam ze po trzydziestu latach takiego oszczędzania, bedzie fajna dodatkowa suma do wypracowanej emerytury.

#5 Adammer

Adammer

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 02 wrzesień 2020 - 13:57

Zgadzam się, rozwiązanie całkiem korzystne z perspektywy pracownika. @Guest_Julita jeśli można wiedzieć - pracodawca swój % dokłada bez obniżania podstawowej pensji?

#6 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2020 - 20:09

Dla mnie ppk podobało się od początku, bo oszczędzanie to nie moja mocna strona. Tutaj co lepsze mam dodatkowo pomoc pracodawcy co wpływa na finalny wynik.

#7 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2020 - 10:38

Ludzie, to jest kolejny kant jak III filar, tych pieniędzy już nie ma a jeszcze niektórzy nie zaczęli wpłacać

#8 Guest_artur

Guest_artur
  • Goście

Napisano 02 październik 2020 - 17:57

Wcześniej nie oszczędzałem wcale, z PPK jest jakby łatwiej i prościej. Do tego dokłada właśnie pracodawca i państwo, to też argument za.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych