Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyższe koszty i 17% PIT od 1 października 2019 r.

wróć do serwisu Księgowość 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197866 postów

Napisano 16 lipiec 2019 - 20:42

Od 1 października 2019 r. stawka podatku PIT zostanie obniżona z 18 do 17 proc. Obniżone zostaną także koszty pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników.

Powrót do artykułu: Wyższe koszty i 17% PIT od 1 października 2019 r.

#2 Guest_Irek

Guest_Irek
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2019 - 20:42

Może ktoś się orientuje, czy ten niższy 17% PIT obejmuje także emerytów?

#3 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2019 - 21:05

Tak, obejmuje emerytury, renty, umowy o pracę, o dzieło, zlecenia i działalność gospodarczą.

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13318 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 lipiec 2019 - 21:06

Przecież to dopiero projekt, a do uchwalenia jeszcze długa droga. Nie wydaje mi się, aby taką zmianę, o ile to zostanie uchwalone, wprowadzono w trakcie roku.  

#5 Guest_ktostam

Guest_ktostam
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 09:28

jeśli zmiana zostanie wprowadzona w trakcie roku i nie będzie obowiązywać przychodów przed 1 października to bardzo skomplikuje rozliczenie podatku.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18757 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 lipiec 2019 - 09:37

Opamiętajcie się!
Droga jeszcze daleka.
Nie zmienia się podatku w trakcie roku.
Należy o tym poczytać
Jeśli zostanie przepis uchwalony, zacznie obowiązywać od 2020 roku.

#7 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 14:51

Oj rząd obniżył podatek z 18% na 17% a przy okazji podwyższył wiele innych. Niezłe mydlenie oczu. Chcą obniżać, to niech dadzą VAT 19% i kwotę wolną od podatku dla wszystkich na np. 10000 zł.

#8 Guest_Przedsiębiorca

Guest_Przedsiębiorca
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2019 - 08:46

Uważam, że na razie w ogóle coś robią w naszym kierunku a nie tylko swoim więc dajmy im szansę. Nikt imperium nie zrobi w rok jeśli zaniedbania były robione latami a do tego dzisiaj mało komu zależy na tych zmianach, boją się Polski i dlatego nie pozwalają się nam rozwinąć. Prościej jest z krytykować jak ustać tam i samemu to zrobić warto spojrzeć na siebie i zapytać co zrobiłem żeby było lepiej?

#9 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2019 - 09:08

Opamiętajcie się!
Droga jeszcze daleka.
Nie zmienia się podatku w trakcie roku.
Należy o tym poczytać
Jeśli zostanie przepis uchwalony, zacznie obowiązywać od 2020 roku

A na jakie przepisy się Pan powołuje? Chętnie się zapoznam gdyż mamy np. teraz taką sytuację, że od sierpnia zaczyna obowiązywać podatek 0%.

#10 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2019 - 11:13

Co ja mogę zyskać z 1000 zł renty i dlaczego mój zarobek jest porównywany do kogoś zarabiajacego 7000.Ja 17% i ten drugi też 17%.Powinien być podniesiony próg zwalniajacy z podatku a nie mydlić oczy ludziom ze niby rząd jest taki wspaniały. Te 50 czy 100zł w skali roku niech sobie w ..... wsadza bo tyle może zyskam

#11 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2019 - 11:03

Co ja mogę zyskać z 1000 zł renty i dlaczego mój zarobek jest porównywany do kogoś zarabiajacego 7000.Ja 17% i ten drugi też 17%.Powinien być podniesiony próg zwalniajacy z podatku a nie mydlić oczy ludziom ze niby rząd jest taki wspaniały. Te 50 czy 100zł w skali roku niech sobie w ..... wsadza bo tyle może zyskam

#12 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2019 - 11:07

Ale jak by zabrali 100zł to by było wielkie oburzenie ale że dadza to dalej zle, za mało wiecznie mało i mało - tacy juz sa ludzie wiecznie nie zadowoleni - szkoda was

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych