Skocz do zawartości

Ciąża a ryczałt za nadgodziny

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Alicja

Guest_Alicja
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2019 - 20:05

Dzień dobry, może ktoś z Państwa z swojej pracy spotkał się z podobną sytuacją i będzie mi w stanie pomóc. Jestem zatrudniona na podstawie UOP na czas określony. W umowie mam wpisany ryczałt za nadgodziny. Ze względu na charakter pracy (między innymi praca na wysokości) będę zmuszona pójść na zwolnienie wcześniej niż planowałam lub starać się o przeniesienie do innego działu w firmie. Czy w przypadku zwolnienia od ginekologa moja pensja zostanie pomniejszona o wysokość wspomnianego ryczałtu?

#2 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 623 postów

Napisano 16 lipiec 2019 - 20:26

będę zmuszona pójść na zwolnienie  lub starać się o przeniesienie do innego działu

to nie jest Twoja rola - starać się , albo uciekać na zwolnienie . Ty dajesz pracodawcy zaświadczenie o ciąży i to on powinien zmienić Ci stanowisko pracy na takie aby nie zagrażało ciązy  Jak nie bezie miał takiego stanowiska powinien Cie zwolnić ze świadczenia pracy za wynagrodzeniem 

"L4"  ciężarnej to 100% wynagrodzenia , na inne dolegliwości tak jak wszyscy 80% 

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13420 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 lipiec 2019 - 20:51

Zwolnienie w ciąży liczy się jako 100% podstawy chorobowego, a nie wynagrodzenia.

"Czy w przypadku zwolnienia od ginekologa moja pensja zostanie pomniejszona o wysokość wspomnianego ryczałtu?" - o jaką pensję pytasz ? Czy chodzi ci o wynagrodzenie za czas przepracowany w miesiącu, w którym będziesz chora czy może o chorobowe ? 

#4 Guest_Alicja

Guest_Alicja
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2019 - 21:54

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Chodzi mi o chorobowe.

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13420 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 lipiec 2019 - 21:58

Do podstawy chorobowego wchodzą składniki, które są zmniejszane za okres choroby.

Jeśli taki ryczałt jest zmniejszany, to powinien być wliczony do podstawy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych