Skocz do zawartości

Jak uzyskać bezzwrotną dotację na utworzenie nowego stanowiska pracy (w dotychczas jednoosonowej działalności gospodarczej)

#bezzwrotnadotacja #bezzwrotna #dotacja #dofinansowanie #nowestanowiskopracy #dotacjananowemiejscepracy #własnadziałalność

wróć do serwisu Moja Firma Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Adam_Śląsk

Guest_Adam_Śląsk
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2019 - 11:42

Witam.

Od prawie 10ciu lat prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą o profilu handlowo-usługowym (mały sklep). Sam w tym sklepie pracuję. Nie mam i nie miałem dotychczas pracowników.

Mam płynność finansową, nie zalegam (i nigdy nie zalegałem) z żadnymi płatnościami zarówno w ZUS jak i w US ani u żadnego z kontrahentów. Wszystkie dostawy opłacam zawsze z góry.

Nie byłem nigdy karany. Więc chyba spełniam warunki na otrzymanie dotacji....

Postanowiłem otworzyć drugi sklep o tym samym profilu a w związku z tym rozwinąć moją firmę i stworzyć w niej nowe stanowisko pracy.

Pytanie tylko jak można uzyskać bezzwrotną dotację (np z unii europejskiej) na stworzenie nowego stanowiska pracy (szacuję że potrzebowałbym około 30tyś złotych)

Znalazłem informację że można uzyskać coś w rodzaju bezzwrotnej dotacji z powiatowego urzędu pracy, ale warunki jego uzyskania delikatnie mówiąc, odstraszają... :-/

Urząd pracy żąda weksla in blanko, poręczenia majątkowego 2 osób, oraz tego abym ja sam sobie sfinansował stworzenie stanowiska pracy, utrzymał je minimum przez 24 miesiące (to nie problem, bo chcę dać komuś pracę na lata) a wtedy starosta być może mi łaskawie zwróci kwotę (około 21tyś, jak dobrze doczytałem).

Kwestia weksla oraz żyrantów a także przymusu wyłożenia samemu na tą inwestycję i czekania czy dostanę zwrot czy nie to skutecznie zniechęca to podejmowania decyzji o skorzystaniu z tej oferty powiatowego urzędu pracy...

CZY istnieje możliwość otrzymania jakiejś dotacji z unii europejskiej na stworzenie nowego miejsca pracy?

CZY osobą nowo zatrudnioną (która otrzyma to stanowisko pracy) może być ktoś z rodziny? (np bezrobotny brat?)

Oczywiście zdaję sobie sprawę że otrzymanie dotacji z unii będzie się wiązało z jakimiś restrykcjami (jak utrzymanie nowego miejsca pracy przez kilak najbliższych lat itp).

Onegdaj można było otrzymać dotację unijną na założenie własnej działalności, po spełnieniu pewnych wymogów i otrzymaniu dotacji była ona "darowana" (nie trzeba było zwracać dotacji) jeśli firma przetrwała na rynku 12miesięcy (jak dobrze pamiętam)

Chciałbym wiedzieć czy coś takiego (podobnego) można uzyskać przy rozwijaniu już istniejącej działalności gospodarczej poprzez stworzenie nowego stanowiska pracy? (czyli dostanę dotację bezzwrotną jeśli spełnię jakieś warunki itp)

Uprzejmie proszę o pomoc w powyższej kwestii.

Mile widziane linki i odnośniki do stron lub poradników w których mógłbym uzyskać pomoc w ww kwestii.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: #bezzwrotnadotacja, #bezzwrotna, #dotacja, #dofinansowanie, #nowestanowiskopracy, #dotacjananowemiejscepracy, #własnadziałalność

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych