Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kasy fiskalne online - do kiedy można stosować kasy „starego” typu?


wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 197916 postów

Napisano 15 lipiec 2019 - 09:55

Rewolucja w kasach fiskalnych polegająca na wprowadzeniu jako powszechnie obowiązujących kas fiskalnych online powoli staje się faktem. Podatnicy używający kas „starego” typu, czyli z papierowym lub elektronicznym zapisem kopii muszą mieć na uwadze, że czas ich stosowania został przez ustawodawcę ograniczony. Przykładowo, kas rejestrujących z papierowym zapisem kopii nie można będzie nabyć już po 31 sierpnia 2019 r.

Powrót do artykułu: Kasy fiskalne online - do kiedy można stosować kasy „starego” typu?

#2 Guest_Henio

Guest_Henio
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2019 - 09:55

Kasy fiskalne online - pomysł może i dobry, słyszałem, że Ministerstwo Finansów ma już konkretne wyliczania ile w kolejnych latach zyska budżet na nowych kasach, chodzi o jakieś 1,7 mln zł rocznie. Szczęśliwie jest ulga na kasę fiskalną online, więc przedsiębiorcy nie powinni na tym stracić... aczkolwiek sprzedaż poza kasą może być szybko zauważona przez fiskusa, a w zasadzie boty fiskusa.

#3 Guest_serwisant

Guest_serwisant
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2019 - 12:41

Twórca tego artykułu nie potrafi czytać ze zrozumieniem rozporządzenia i napisał bzdurę, bo kasy użytkowane przez podatników bez terminu wymiany na online, nie mają określonego terminu ich likwidacji i mogą być użytkowane aż do zapełnienia pamięci fiskalnej a nawet jej wymiany, jeśli nie będzie zastrzeżona dla kas z kopią elektroniczną.

#4 Guest_serwisant

Guest_serwisant
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 10:01

I znów brak zrozumienia, "nie można będzie nabyć" to oznacza - zakupić, a czas ich stosowania -inaczej użytkowania przez podatnika jest ograniczony tylko brakiem możliwości wymiany pamięci fiskalnej. Kasy mogą być użytkowane do ich śmierci.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2019 - 14:31

Autor artykułu kompletnie widzę nie zna języka polskiego.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych