Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zerowy PIT dla młodych, czyli nowe zwolnienie z podatku dochodowego

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198326 postów

Napisano 14 lipiec 2019 - 11:03

Zerowy PIT dla młodych to nowy pomysł rządu, który ma obowiązywać już od 1 sierpnia 2019 r. Propozycja zakłada wprowadzenie zwolnienia z podatku dochodowego dla osób młodych do 26. roku życia.

Powrót do artykułu: Zerowy PIT dla młodych, czyli nowe zwolnienie z podatku dochodowego

#2 Guest_Cliffer

Guest_Cliffer
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2019 - 11:03

Polecam Gamę - firmę prowadzoną na Tarchominie przez p. Grabowską. Bardzo uczciwe ceny za prowadzenie księgowości i do tego bardzo miła obsługa klienta. Ja jestem zachwycony.

#3 Guest_tyler

Guest_tyler
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2019 - 20:39

Tutaj znajdziecie prosty kalkulator do obliczenia ile możecie zyskać na uldze: senda.pl/bez-pit-dla-mlodych/kalkulator.html polecam!

#4 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2019 - 08:41

Jak wygląda sytuacja z umową zlecenie, gdzie otrzymuje wynagrodzenie netto pod postacią stawki godzinowej, dajmy na to 20 zł/h. Dodatkowo posiadam status studentki. Jak będzie wyglądała sytuacja w moim przypadku. Bardzo proszę o odpowiedź :)

#5 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2019 - 10:52

Twoje wynagrodzenie netto  będzie wynosiło tyle samo, co brutto.

Czyli 20 zł + podatek, który do tej pory był odliczany

#6 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2019 - 12:11

Pytanie dotyczące tego akapitu: "Przy okazji tego nowego zwolnienia chciałabym zwrócić uwagę na jeszcze jedną sytuację. Jeśli będziemy mieć do czynienia ze studentem do 26 roku życia, który nie przekroczy limitu przychodów, to będzie on korzystał zarówno ze zwolnienia z PIT, jak i ze zwolnienia z opłacania składek ZUS. W tej sytuacji kwota brutto na umowie, całkowity koszt pracodawcy i kwota netto do wypłaty dla zleceniobiorcy będzie taka sama. Kwota 2 250 zł, czy też 7 127,33 zł z umowy zlecenia będzie faktycznym wynagrodzeniem netto" Skoro jestem na umowie o pracę, czy mnie to dotyczy?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych