Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe zasady kserowania dowodów osobistych


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 672059 postów

Napisano 13 lipiec 2019 - 16:49

12 lipca 2019 r. weszły w życie nowe zasady dotyczące kserowania i innych form archiwizacji dokumentów publicznych, w tym dowodów osobistych, paszportów czy praw jazdy. Za złamanie przepisów ustawy grożą kary, nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Powrót do artykułu: Nowe zasady kserowania dowodów osobistych

#2 Guest_Mateusz Ceglak

Guest_Mateusz Ceglak
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2019 - 16:49

UWAGA MATEUSZ CEGLAK

#3 Guest_GOŚĆ

Guest_GOŚĆ
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2019 - 19:52

Szkoda, że autor nie przeczytał ustawy ze zrozumieniem. Nie ma tam zakazu kopiowania... a tworzenie repliki.

#4 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2019 - 11:23

Nieprawda. Banki będą mogły wtedy kserować dowody na podstawie art. 34, kiedy zajda przesłanki z artykułu 35 ustawy. W innym przypadku zastosowanie ma art. 36 ustawy o tzw. praniu brudnych pieniędzy. Radcowie banków już kombinują, żeby prawo omijać. Ale klient musi być świadomy i odmawiać dawania dowodu do kserowania, bo nikt inny jak banki to grupy przestępcze, bardzo mocno trzymające się w Polsce. Nadanie uprawnień bankom do nadawania profilu zaufanego to nic innego jak ustawienie lisa przy kurniku.

#5 Guest_Autor

Guest_Autor
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 17:23

Przecież to jest stawianie spraw do góry nogami. Nie da się chronić danych z dokumentów bo to jest kompletnie bez sensu. One są potrzebne tym wszystkim bankom, wypożyczalniom, ekantorom, ubezpieczycielom, wynajmom pojazdów itp. i zawsze się znajdzie nieuczciwy pracownik. Skrajną głupotą jest udzielanie pożyczek na podstawie tylko tych danych i podmiot który udziela pozyczki bez osobistego stawiennictwa kredytobiorcy i okazania dokumentu zgodnego (+xero) sam ryzykuje. Prawo ma chronić teraz ryzykantów a narażać na straty miliony uczciwych włąścicieli dowodów os



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych