Skocz do zawartości

Zdjęcie

oskładkowanie umowy czy wynagrodzenia?

składki zdrowotne NFZ składki ubezpieczeniowe umowy cywilnoprawne

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Leszek Andrzej

Leszek Andrzej

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 lipiec 2019 - 13:16

W wielu publikacjach czytamy o oskładkowaniu umów zleceń. Czy to skrót myślowy, czy też rzeczywiście składki należy opłacać od podpisanej umowy, a nie od wypłaconego wynagrodzenia? W moim przypadku nie było tego drugiego elementu. Dlaczego? Bo w administracji zleceniodawcy panował chaos, a ja ze względów ambicjonalnych nie upominałem się o wynagrodzenie. To było 8 lat temu, co oznacza, że obecne moje roszczenie nie zostałoby spełnione. Nigdy zleceniodawca nie wypłacił mi ani złotówki. Natomiast od kilku lat NFZ prowadzi postępowanie administracyjne w związku z pakietem umów zleceniodawcy z różnymi osobami, a ja jestem traktowany jako strona (co jakiś czas odbieram zawiadomienie o przedłużeniu terminu). Sprawa jest nieco absurdalna, ale czy NFZ może wydać decyzję administracyjną i w niej obciążyć mnie obowiązkiem zapłaty składek od nieotrzymanego wynagrodzenia?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13430 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 lipiec 2019 - 19:19

Składki płaci się od wynagrodzenia otrzymanego, więc nikt od ciebie nie ma prawa żądać zapłacenia składek skoro nie dostałeś wypłaty.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: składki zdrowotne, NFZ, składki ubezpieczeniowe, umowy cywilnoprawne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych