Skocz do zawartości

Zasiłek macierzyński plus dodatki

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Wola

Guest_Wola
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2019 - 08:19

Witam,

Bardzo proszę o pomoc,czy możliwe jest zsumowanie dodatku wiejskiego przysługującego nsuczycielom w wysokości 100%zarówno w czasie choroby,na macierzynskim i wychowawczym z zasilkiem macierzynskim?na pasku nie ma wskazanego oddzielnie dodatku,nie są tez odprowadzane skladki.

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5296 postów

Napisano 12 lipiec 2019 - 09:43

Dodatek ten na pewno płacony jest "obok" zasiłku chorobowego, macierzyńskiego. Jeżeli tak jest to wtedy od tego składnika nie potrącane są składki tak jak od tych zasiłków.

Co do wychowawczego to jest on zawsze bezpłatny chyba, że masz przyznane pieniążki z MOPR.

#3 houki

houki

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 06:49

Mam pytanie moja żona w trakcie urlopu macierzyńskiego który trwa do 20 listopada chce wrócić do pracy do obecnego pracodawcy być może na umowę o pracę na 0,5 etatu. Wiem że jeśli na umowie o pracę wróci odejma jej to co zarobi od macierzyńskiego. Pracodawca twierdzi że mimo to dostanie 1000zl do 20 listopada i 3 miesiące dłużej przez to że pracuję. Czy to może być prawdą? I 2 pytanie kiedy będzie się jej należało 500zl wychowawczego?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2019 - 08:28

odejma jej to co zarobi od macierzyńskiego. Pracodawca twierdzi że mimo to dostanie 1000zl do 20 listopada i 3 miesiące dłużej przez to że pracuję. Czy to może być prawdą? I 2 pytanie kiedy będzie się jej należało 500zl wychowawczego?

Nie odejmują jej od macierzyńskiego, a wypłacają go proporcjonalnie i podwyższają do 1000, jeżeli kwota zasiłku jest mniejsza.

Jeżeli chodzi ci o świadczenie wychowawcze przysługujące na urlopie wychowawczym, to jak sama nazwa wskazuje musi korzystać z wychowawczego, żeby je otrzymywać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych