Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powrót do certyfikacji zawodu księgowego - jak zmieni się rynek usług księgowych?


wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy
 • 197824 postów

Napisano 11 lipiec 2019 - 19:22

Ministerstwo Finansów pracuje nad powrotem do certyfikacji zawodu księgowego. Planowane jest utworzenie nowego systemu certyfikacji i obowiązek dokształcania. Projekt rozwiązań legislacyjnych w tej sprawie ma powstać w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Powrót do artykułu: Powrót do certyfikacji zawodu księgowego - jak zmieni się rynek usług księgowych?

#2 Guest_Vegaa

Guest_Vegaa
 • Goście

Napisano 11 lipiec 2019 - 19:22

Nareszcie. Panie Gowin, brawo! (sarkazm)

#3 Guest_Księgowa

Guest_Księgowa
 • Goście

Napisano 12 lipiec 2019 - 07:55

Nie do końca się zgodzę ,że poziom usług spadł przez brak certyfikatu. Główną przyczyną jest zbyt częste zmiany przepisów i do tego nie jasne i nie spójne . Żaden człowiek nie jest w stanie to wszystko opanowac. Zdąża się że Pani w US nie ma pojęcia co się zmieniło w przepisach.. Sama posiada certyfikat i nie wszystko wiem . Bo to nie realne.

#4 Guest_jacek

Guest_jacek
 • Goście

Napisano 12 lipiec 2019 - 12:40

Widzę, że uczelnie wraz z ich wykładowcami chcą przytulić trochę grosza za obowiązkowe płatne szkolenia dla właścicieli biur rachunkowych. Nie ma zgody na administracyjne blokowanie przedsiębiorczości. Biura bez certyfikatów funkcjonują a o współpracy decyduje klient , który nie jest taki głupi jak się wydaje Panu Rudce. Proszę nie utrudniać ludziom ciężkiej pracy.

#5 Guest_Aneta

Guest_Aneta
 • Goście

Napisano 12 lipiec 2019 - 20:16

Księgowa i jacek popieram w 100%, To o czym piszecie to jest prawdziwa rzeczywistość!!!!

#6 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
 • Goście

Napisano 12 lipiec 2019 - 20:42

Osoby prowadzące biuro rachunkowe ostatnimi czasy muszą przyswoić tyle zmian, że niejednokrotnie pracownicy urzędów skarbowych nie mają takich kwalifikacji. Coś jest na rzeczy moim zdaniem z obowiązkowymi szkoleniami. Być może firmy szkoleniowe mają duży limit dotacji unijnych do wykorzystania? #7 Guest_Monika księgowa

Guest_Monika księgowa
 • Goście

Napisano 13 lipiec 2019 - 05:13

dobra zmiana obiecywała swobody gospodarcze a odejście od tej zasady trochę mnie smuci jako zwolenniczkę tych zmian.. Od jakieś tam ankiety zależy certyfikacja takich usług? W dzisiejszych czasach i ciągłych zmianach podatkowych certyfikat wydany przez MF wiele lat temu nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Wydaje się, że pewne lobby próbuje administracyjnie zlikwidować konkurencje. Rynek usług rachunkowych obecnie jest bardzo wymagający. Ktoś kto jest tylko po szkole, bez wieloletniej praktyki w tym zawodzie nie ma szans na taką działalność gospodarczą. Nie widzę żadnego sensu certyfikacji takiej działalności.

#8 Guest_Loyd

Guest_Loyd
 • Goście

Napisano dziś, 10:01

Ciekaw jestem co na to Stowarzyszenie Księgowych w Polsce i członkowie tego stowarzyszenia, generalnie chwalili deregulację, czy coś się zmieniło (?) A także co powiedzą doradcy podatkowi, którzy mają zagwarantowane ustawowo uprawnienia do prowadzenia ksiąg, czy ich to obejmie, żeby była sprawiedliwość dziejowa... może niech wszyscy zdają egzaminy MF i doszkalają się w MF.

#9 Guest_Piotr

Guest_Piotr
 • Goście

Napisano dziś, 13:53

Jeżeli  chodzi o fachowość  biur rachunkowych  to  należy  wszystkich  właścicieli oraz współwłaścicieli  przeegzaminować.  Bez  względu  na to czy ma  certyfikat  nadany 20 lat temu  czy też  go nie ma.

Przez ten  długi okres  od  uzyskania  certyfikatu   mogło  się  wszystko  wydarzyć.  Egzamin  powtarzać  co  4  lata.   Wtedy  będziemy  mieli  prawdziwych  fachowców.   Tak  samo  z  innymi  zawodami.

I  w ten sposób rozwija  się BIUROKRACJA.

  

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych