Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

ustalenie ojcostwa + uregulowanie wizyt.

ustalenie ojcostwa alimenty test DNA uregulowanie wizyt dzieckiem

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2019 - 08:55

Witam.
Spotykałem się z kobietą która była w trakcie rozwodu.
W tym czasie zaszła w ciążę, lecz na wskutek spraw które wyszły w trakcie naszego związku rozstaliśmy się
Urodziła nam sie córeczka która z uwagi na niespełniony okres 300 dni od rozwodu została przysposobiona byłemu już mężowi.
Matka córki ogranicza kontakty z dzieckiem uzależniając spotkania z dzieckiem od jej humoru, odwołuje spotkania wczesniej ustalone, zmieniła ustalone przez nas imie córki i szantażuje mnie spotkaniami z dzieckiem byśmy znów byli razem. 
1. Jaki wniosek powinienem złożyć do sądu rodzinnego tak aby ustalić czy jestem faktycznie biologicznym ojcem dziecka (pozew o ustalenie ojcostwa czy inny)?

2. Czy można uregulować kontakty podczas jednej rozprawy?
3. Ona nalega bym płacił jej alimenty ja zaś proszę o listę rzeczy do zakupu (dziecko ma zaledwie miesiąc) kupując wszelkie potrzebne rzeczy na dziecko. Jak sąd rozpatruje takie sprawy? 
4. Sprawa zaprzeczenia ojcostwa przez jej byłego męża jest w toku. Czy mogę złożyć pozew już teraz czy mam czekać na zakończenie tej sprawy?
Proszę o rady z Waszego doświadczenia jakie kroki powinienem zrobić by wszystko poszło w dobrą stronę, tak aby dziecko miało najbardziej jak to możliwe pełną rodzinę mimo tego że rodzice już nie są razem.
Dziekuję.#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2019 - 10:29

1.Pozew o ustalenie ojcostwa.

2.To zależy od wielu czynników, na tak zadane pytanie nikt nie odpowie.

3.Raczej alimenty w gotówce. Chyba, że jakoś te zakupy rzeczowe mocno uzasadnisz, np. że dziewczyna pieniądze przepije lub wyda na narkotyki lub przeznaczy na swoje osobiste sprawy. To musisz poprzeć dowodami.

4.Pozew możesz złożyć, ale i tak najpierw musi odbyć się sprawa o zaprzeczenie ojcostwa.

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ustalenie ojcostwa, alimenty, test DNA, uregulowanie wizyt dzieckiem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy