Skocz do zawartości

Kasa fiskalna online ulga

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Lebowski

Guest_Lebowski
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2019 - 14:46

Witam, cześć

Mam problem z odzyskaniem ulgi na zakup kasy fiskalnej online tych 700 zł. Prowadzę firmę, wynajem pokoi. W maju 2019 przekroczyłem limit obrotów. Już w czerwcu kupiłem kasę online a od 1 lipca ją zafiskalizowałem i przy jej pomocy prowadzę ewidencję sprzedaży. Nie miałem wcześniej nigdy kasy fiskalnej i nie prowadziłem firmy, otworzyłem ją w tamtym roku. Następnie wysłałem pismo o ulgę na kasę fiskalną online, (wcześniej przed fiskalizacją wysłałem też to pismo o zamiarze instalacji kasy fiskalnej, ale ponoć już nie trzeba tego robić). Dziś dzwoniła urzędniczka skarbowa i powiedziała, że ulga na kasę online należy się dopiero od 01.07.2020 r. Powołała się na art. 145b pkt 3 Ustawy o podatku od towarów i usług

,,. Podatnicy, o których mowa w ust. 1, mogą dokonać odliczenia lub otrzymać zwrot, o których mowa w art. 111 ust. 4 i 5, na zakup kas rejestrujących, o których mowa w art. 111 ust. 6a, przy czym za dzień rozpoczęcia prowadzenia ewidencji przyjmuje się dzień:

1) 1 stycznia 2020 r. - dla podatników, o których mowa w ust. 1 pkt 1;

2) 1 lipca 2020 r. - dla podatników, o których mowa w ust. 1 pkt 2;

3) 1 stycznia 2021 r. - dla podatników, o których mowa w ust. 1 pkt 3.''

Ja jako, że prowadzę krótkoterminowe zakwaterowanie mam prawo do ulgi dopiero od 1 lipca 2020 r.

I co o tym myślicie, to są jakieś jaja. Z tego wynika, że jeżeli mechanik samochodowy kupi teraz kasę online to dostanie ulgę dopiero najwcześniej 1 stycznia 2020 r. Budowlaniec, fryzjerka, prawnik czy dentysta który kupi teraz kasę dostanie ulgę dopiero najwcześniej 1 stycznia 2021 r. Urzędniczka mówi, że jeżeli ktoś kto nie mieści się w tych zawodach kupiłby kasę online i nie miał nigdy wcześniej kasy to wtedy by dostał ulgę, no ale ja mam pecha, bo mam wynajem pokoi. Powiedziała, żeby wycofać wniosek i grzecznie czekać do 1 lipca 2020 r i wtedy znów złożyć wniosek, co wy na to?

Pozdrawiam Lebowski

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych