Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki program do wysyłania mailingu?

wróć do serwisu Moja Firma 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 bummer

bummer

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 90 postów

Napisano 10 lipiec 2019 - 08:09

Pytam w kontekście prowadzonego serwisu internetowego, posiadam już na tyle dużą bazę użytkowników oraz niezbędnych zgód, że mógłbym wysyłać cykliczny mailing, z pewnymi, wcześniej przygotowanymi materiałami, informacjami, powiadomieniami, ciekawostkami - i tym całym contentem, który jest wartościowy z punktu widzenia użytkowników. Wysyłanie z własnego adresu e-mail, to narażanie się na zbanowanie (co już miało miejsce w przeszłości). Pytanie w jaki sposób się do tego zabrać?

#2 JanuszU

JanuszU

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 17 lipiec 2019 - 22:53

Jeśli szukasz jakiegoś oprogramowania dostępnego przez przeglądarkę to polecam FreshMaila.

#3 travolta

travolta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 22 lipiec 2019 - 09:23

Wybór jest stosunkowo duży. Są to często programy podobne do standardowych klientów pocztowych, tyle tylko, że z dodatkowymi funkcjonalnościami. to co jest istotne w ich przypadku, to serwery SMTP - chodzi o to, aby można było je różnicować, zmieniać, aby unikać sytuacji, gdy trafi się na jakieś spalone adresy IP, które będą uznawane, za spamerskie.

Proponuję szukać też pod hasłem marketing automation - czyli programy, które w sposób automatyczny wykonują pewne czynności. Odsyłam jeszcze pod linka: http://programy.do/r...keting-mailing/

Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.

#4 Guest_Hubert

Guest_Hubert
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 08:20

Trochę ciężko polecić jedno konkretne rozwiązanie nie znając twoich potrzeb. Być może mógłbyś coś więcej napisać na temat twojego sklepu. Co sprzedajesz, ile miesięcznie zamówienie obsługujesz, na jakiej platformie stoi Twój sklep?

Wspomniany tu FreshMail jest godny zaufania i posiada możliwość wysyłania maili marketingowy, jak również transakcyjnych, co w przypadku e-sklepów może się przydać.

#5 dante80

dante80

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 08:02

Szukam oprogramowania z przeznaczeniem do mailingu i mam pewne pytanie natury technicznej. Jaka mam pewność, że wysyłane maile na pewno  dotrą do odbiorców. Innymi słowy, jaka jest ich rzeczywista docieralność?   Napisane jest tam, że jest to oprogramowanie do automatyzacji marketingu - ok, jakie jeszcze dodatkowe funkcjonalności, które mogą mi się przydać zawiera w sobie tego rodzaju oprogramowanie?

#6 zieba

zieba

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 148 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 11:16

Szukam oprogramowania z przeznaczeniem do mailingu i mam pewne pytanie natury technicznej. Jaka mam pewność, że wysyłane maile na pewno  dotrą do odbiorców. Innymi słowy, jaka jest ich rzeczywista docieralność?   Napisane jest tam, że jest to oprogramowanie do automatyzacji marketingu - ok, jakie jeszcze dodatkowe funkcjonalności, które mogą mi się przydać zawiera w sobie tego rodzaju oprogramowanie?

Powiem tak, masz dosyć duży wybór z tego zakresu. Takich programów jest dosyć dużo. Dostępne są zarówno komercyjne wersje oraz takie oraz darmowe, z ograniczonymi funkcjonalnościami.

Przecież są te wszystkie portale takie jak dobreprogramy, programosy, instalki i inne na których oprogramowanie jest dobrze opisane.

Napisz może jakich konkretnie funkcjonalności oczekujesz?

#7 dante80

dante80

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 07:31

Sytuacja wygląda tak, że mam pewną bazę bazę użytkowników którzy zapisują się do mailingu (bo maja z tego tytułu pewne korzyści). Baza cały czas się powiększa - przyrost dzienny to około 2 do 5 nowych maili. Średnio, bo bywa więcej, ale bywa też, że przyrost dzienny jest zerowy.

No więc, chciałbym w efektywny sposób wysyłać maile, otrzymywać raporty na temat docieralności - ile osób faktycznie odczytało, ile maili nie dotarło lub nie zostało odczytanych. Chodzi o to, aby można było efektywnie tym zarządzać.

#8 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 644 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 08:03

Wspomniany tu FreshMail jest godny zaufania i posiada możliwość wysyłania maili marketingowy, jak również transakcyjnych, co w przypadku e-sklepów może się przydać.

Czy to narzędzie do wysyłania mailingu, to jest jakieś oprogramowanie, które instaluje się stacjonarnie na komputerze? Czy działające online - a więc na zasadzie klient serwer?

Kolejna kwestia, to w jaki sposób tworzy się za ich pośrednictwem szablon wiadomości e-mail. Chciałbym np wstawić trochę treści, jakieś diagramy oraz w stopce dane kontaktowe.

Nie chciałbym też, aby użytkownicy odpowiadali na maila - aby to była wiadomość mailowa w jednym kierunku.

#9 dante80

dante80

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 23 wrzesień 2019 - 09:17

Możesz zainstalować oprogramowanie - swoistego klienta pocztowego który ogarnie Ci mailing, czy nawet szerzej: marketing automation. Możesz też korzystać ze swojego dotychczasowego klienta pocztowego, a w konfiguracji poczty wychodzącej zastosować jedynie serwery SMTP dostarczone przez Freshmaila.

Nie chciałbym też, aby użytkownicy odpowiadali na maila - aby to była wiadomość mailowa w jednym kierunku.

To również można skonfigurować, poprzez dodanie atrybutu np no replay.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych