Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o Goldwings Flight Academy

wróć do serwisu Moja Firma 78 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adpuk

Adpuk

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 09:30

Poszukuję opinii o Goldwings Flight Academy z Warszawy. jestem zainteresowany zrobieniem licencji turystycznej, chcę poznać jakieś opinie ludzi, którzy mieli styczność ze szkoleniami pilotów, które oni prowadzą. Chcę wybrać naprawdę dobre i sprawdzone szkolenie. Proszę o jakieś obiektywne opinie o Goldwings Flight Academy.

#2 Guest_RobertT

Guest_RobertT
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2019 - 11:10

Ja obiłem u nich licencję zawodową swego czasu, to szkolą dobrze, tylko są wymagający, ale dla mnie to akurat zaleta, nie wiem jak dla Ciebie. Goldwings Flight Academy w kwestii cen za szkolenia akurat jest konkurencyjne.  Opinie mam o nich dobrą bo latać mnie nauczyli tak jak trzeba.

#3 Kamon

Kamon

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 09 lipiec 2019 - 14:38

Witaj. Nie powinieneś się zawieść na goldwings, mają profesjonalną kadrę. To, ze są wymagający to prawda, ale ja również uznaje to za zaletę. Flota jaką dysponują jest spora, dla mnie gdy pierwszy raz to zobaczyłem to było to bardzo imponujące. Generalnie są dobrze przygotowani technicznie, szkolenia lotnicze są prowadzone skutecznie, ja się sporo nauczyłem i zrobiłem tam dwie licencje :) a jakie konkretnie szkolenie chcesz zrobić? zaczynasz dopiero czy już masz jakieś za sobą w jakiejś szkole?

#4 Adpuk

Adpuk

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 10 lipiec 2019 - 10:57

Witaj. Nie powinieneś się zawieść na goldwings, mają profesjonalną kadrę. To, ze są wymagający to prawda, ale ja również uznaje to za zaletę. Flota jaką dysponują jest spora, dla mnie gdy pierwszy raz to zobaczyłem to było to bardzo imponujące. Generalnie są dobrze przygotowani technicznie, szkolenia lotnicze są prowadzone skutecznie, ja się sporo nauczyłem i zrobiłem tam dwie licencje :) a jakie konkretnie szkolenie chcesz zrobić? zaczynasz dopiero czy już masz jakieś za sobą w jakiejś szkole?

Zaczynam dopiero. Chodzi o szkolenie turystyczne, licencja PPL(A), tak bym mógł pilotować samoloty jednosilnikowe. Mi to pasuje jak instruktorzy dużo wymagają, wtedy szybciej się uczę. A zależy mi na dobrym ukończeniu szkolenia lotniczego. Goldwings Flight Academy ma też może jakieś symulatory?

#5 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 11 lipiec 2019 - 07:36

W pełni mogę się zgodzić z wypowiedziami poprzedników, bo jeśli chodzi o robienie kursów w GoldWings to można liczyć na najwyższym poziom przygotowania, do tego instruktorów z wieloletnim doświadczeniem. Posiadają również odpowiednie samoloty w zależności od rodzaju kursów także można się dobrze przygotować do otrzymania licencji pilota. Ja jestem zadowolony i słysząc też opinie moich znajomych o konkurencyjnych szkołach to cieszę się, że jednak postawiłem na Nich.

#6 Kamon

Kamon

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 11 lipiec 2019 - 10:36

Zaczynam dopiero. Chodzi o szkolenie turystyczne, licencja PPL(A), tak bym mógł pilotować samoloty jednosilnikowe. Mi to pasuje jak instruktorzy dużo wymagają, wtedy szybciej się uczę. A zależy mi na dobrym ukończeniu szkolenia lotniczego. Goldwings Flight Academy ma też może jakieś symulatory?

Tak, mają centrum symulatorowe. Poczytaj sobie najlepiej na ich stronie https://www.goldwings.pl/, co do licencji to PPL(A) jest właśnie potrzebna do pilotowania samolotów jednosilnikowych do masy 5700kg. Ja po ukończeniu PPL(A) zrobiłem później CPL(A).

#7 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 388 postów

Napisano 12 lipiec 2019 - 11:56

Nikt nie wspomniał, że maja również swój symulator lotów na AirBusa A320, który jest świetną alternatywą ponieważ można dzięki temu sprawdzić się w różnych wariantach pogodowych. Jeśli ktoś chce zostać dobrym pilotem zawodowo to powinien uczyć się właśnie od najlepszych specjalistów, którzy mają za sobą mnóstwo przelatanych godzin i potrafią podzielić się konkretną wiedzą. W goldwings na kursach mi się podobało i mogę powiedzieć w zasadzie, że to dobra szkoła. Pozdrawiam.

#8 Belek

Belek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 12 lipiec 2019 - 14:20

Witam, również szukam opinii o goldwings, jak z cenami jest i jakością szkoleń? potrafią nauczyć? widze, że kilka osób dość dobrze się wypowiedziało. Czekam na więcej opinii o goldwings. Planuje zacząć szkolenie PPL(A) a potem zrobić CPL(A) jak wszystko dobrze pójdzie po mojej mysli.

#9 JarekDon

JarekDon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 203 postów

Napisano 12 lipiec 2019 - 21:34

W sumie bardzo ciekawy temat nam się tutaj stworzył, bo wielu z nas chciałoby kiedyś spróbować swoich sił za sterami samolotu. Natomiast dopiero dobre szkolenie i cały kurs pozwolą poczuć się odpowiednio w tym miejscu, nawet jak nie trafią nam się idealne warunki pogodowe. Może i ja się w końcu skuszę, bo to jedna z rzeczy do zrobienia w życiu na mojej liście.

#10 Wojtek541

Wojtek541

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 269 postów

Napisano 13 lipiec 2019 - 09:19

Ja zrobiłem kiedyś niespodziankę dla swojej żony na urodziny i wykupiłem w Goldwings dla nas lot widokowy nad Warszawą. Muszę przyznać, że było świetnie i zdecydowanie to jedna z ciekawszych atrakcji jaką przeżyłem. Wszystko było w pełni profesjonalnie zarówno przygotowanie samolotu oraz sam pilot, także nie było się czego obawiać. Cena też przystępna więc warto czasami pomyśleć nad takim niekonwencjonalnym prezentem :) Co do szkoleń na pilota niestety nie pomogę, ale jakby ktoś chciał tam wykupić lot widokowy to osobiście polecam. Powodzenia dla przyszłych pilotów :)

#11 Adpuk

Adpuk

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 15 lipiec 2019 - 10:45

Tak, mają centrum symulatorowe. Poczytaj sobie najlepiej na ich stronie https://www.goldwings.pl/, co do licencji to PPL(A) jest właśnie potrzebna do pilotowania samolotów jednosilnikowych do masy 5700kg. Ja po ukończeniu PPL(A) zrobiłem później CPL(A).

Zrobiłem mały research, jak ktoś też szuka opinii o goldwings flight academy to na stronie też mają trochę https://www.goldwings.pl/opinie, fajnie, że coraz więcej osób się tutaj wypowiada bo tym więcej wypowiedzi tym lepiej dla mnie. Również chcę zrobić CPL(A) gdy uda mi się ukończyć PPL(A), po zapoznaniu się z opiniami o goldwings jestem już na nich zdecydowany, także będę niedługo się zapisywał, kasę mam przygotowaną.

#12 Piwek

Piwek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 17 lipiec 2019 - 13:18

Witam, również szukam opinii o goldwings, jak z cenami jest i jakością szkoleń? potrafią nauczyć? widze, że kilka osób dość dobrze się wypowiedziało. Czekam na więcej opinii o goldwings. Planuje zacząć szkolenie PPL(A) a potem zrobić CPL(A) jak wszystko dobrze pójdzie po mojej mysli.

Cześć, ja mam dobrą opinię o goldwings flight academy. Mam uprawnienia 0-ATPL, jakość szkoleń, które prowadzi goldwings moim zdaniem jest w porządku. Uzyskanie tych uprawnień trwało długo, ale tak to już jest w tej branży :) żadne szkolenie lotnicze nie jest krótkie. W Goldwings uczą dobrze bo wymagają sporo od kursantów, ale też dzięki temu potem łatwiej jest uzyskać wszystkie uprawnienia. Ceny są różne, zależy od szkolenia.

#13 Belek

Belek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 18 lipiec 2019 - 13:38

Cześć, ja mam dobrą opinię o goldwings flight academy. Mam uprawnienia 0-ATPL, jakość szkoleń, które prowadzi goldwings moim zdaniem jest w porządku. Uzyskanie tych uprawnień trwało długo, ale tak to już jest w tej branży :) żadne szkolenie lotnicze nie jest krótkie. W Goldwings uczą dobrze bo wymagają sporo od kursantów, ale też dzięki temu potem łatwiej jest uzyskać wszystkie uprawnienia. Ceny są różne, zależy od szkolenia.

No żeby mieć 0-ATPL to musiałbym trochę tych szkoleń porobić, póki co chcę na początek PPL(A). Co do cen to już sobie znalazłem sam na stronie goldwings, jest w zasadzie podobnie jak w konkurencyjnych szkołach latania, z lekką przewagą (lepsza cena) w goldwings. Zależy mi na jakości czyli dobrych instruktorach, odpowiedniego podejścia. Piszesz, ze sporo wymagają, to znaczy, ze nie szkolą "na odwal sie" tylko jednak czegoś chcą tych kursantów nauczyć, także mi pasuje fajnie, ze instruktorzy są wymagający.

#14 Kamon

Kamon

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 19 lipiec 2019 - 13:44

No żeby mieć 0-ATPL to musiałbym trochę tych szkoleń porobić, póki co chcę na początek PPL(A). Co do cen to już sobie znalazłem sam na stronie goldwings, jest w zasadzie podobnie jak w konkurencyjnych szkołach latania, z lekką przewagą (lepsza cena) w goldwings. Zależy mi na jakości czyli dobrych instruktorach, odpowiedniego podejścia. Piszesz, ze sporo wymagają, to znaczy, ze nie szkolą "na odwal sie" tylko jednak czegoś chcą tych kursantów nauczyć, także mi pasuje fajnie, ze instruktorzy są wymagający.

To fakt, do uzyskania 0-ATPL jest potrzebne ukończenie kilku szkoleń. Co do instruktorów to tak jak już wspomniałem wcześniej, są wymagajacy, ale profesjonalnie podchodzą do szkoleń. Kadra instruktorska w sumie jest nie tylko z odpowiednią wiedzą, ale też naprawdę fajnie pozytywnie nastawiona do kursantów. Samoloty są zadbane, cała flota jest ogółem bardzo dobra. W ogóle to na szkoleniach w goldwings było dużo zagranicznych kursantów, nie wiem czy też się z tym spotkaliście

#15 Belek

Belek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 08:58

Dzięki za obszerne odpowiedzi Panowie. Zapomniałem właśnie zapytać jak z flotą w Goldwings, ale już widzę sam o tym wspomniałeś. Pooglądałem sobie jeszcze galerię na ich stronie to muszę powiedzieć, ze samoloty wyglądają imponująco, wszystko wygląda nieźle, więc chyba już nie powinienem mieć wątpliwości do której szkoły latania się zapisać.

#16 Wojtek541

Wojtek541

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 269 postów

Napisano 24 lipiec 2019 - 09:56

:)

#17 Wojtek541

Wojtek541

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 269 postów

Napisano 24 lipiec 2019 - 10:04

:)

#18 Guest_GrzegorzSz

Guest_GrzegorzSz
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2019 - 09:27

​Patrząc po Waszych odpowiedziach trudno się nie zgodzić, że jednak są to specjaliści w swoim fachu. Dobrze, że można uczyć się od pilotów z ogromnym doświadczeniem, który przeżyli różne warunki i sytuacje więc też swoich kursantów potrafią na każdą ewentualność przygotować. Ja robiłem licencję turystyczną, ale chętnie dowiedziałbym się jeszcze jak to wygląda już przy lotach samolotami pasażerskimi w liniach.

#19 Kamon

Kamon

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 10:07

Zrób najlepiej 0-ATPL jak chcesz latać w liniach lotnicznych. Ważne jest  szkolenie z kadrą, która na co dzień ma styczność z lataniem w liniach, Przejście całego tego szkolenia jest długie i kosztowne, ale jest to dobra inwestycja moim zdaniem. Ja posiadam inne licencję, ale mam kilku znajomych pilotów, którzy robili w Goldwings 0-ATPL to z tego co wiem przejście całego szkolenia 0-ATPL to przynajmniej rok.

#20 ElectroNN

ElectroNN

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 30 lipiec 2019 - 08:46

Ja obiłem u nich licencję zawodową swego czasu, to szkolą dobrze, tylko są wymagający, ale dla mnie to akurat zaleta, nie wiem jak dla Ciebie. Goldwings Flight Academy w kwestii cen za szkolenia akurat jest konkurencyjne.  Opinie mam o nich dobrą bo latać mnie nauczyli tak jak trzeba.

W tym przypadku wymagający instruktorzy to jednak zaleta, dzięki temu można się czegoś rzeczywiście nauczyć, a nie tylko zdobyć papier.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych