Skocz do zawartości

Pranie Brudnych Pieniędzy a odpowiedzialność karna

komiks

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Szymon

Guest_Szymon
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2019 - 22:01

Witam, jestem scenarzystą piszę własnie scenariusz do komiksu science-fiction i pojawił się w moim komiksie wątek prania brudnych pieniędzy. Mianowicie główny bohater chce shakować dziesiątki lub setki tysięcy kont bankowych by te wpłacając mu rożnej wartości małe sumy uzbierały na jego koncie sporą sumę pieniędzy. Wiem, ze po przekroczeniu 15 tys. euro kazdy bank zarejestruje takie nagromadzenie środków na koncie automatycznie. Zastanawia mnie tylko czy konto zostanie zamrożone od razu czy nie. W jaki sposób fiskus sprawdzi legalność tych wpłat. Czy zostanie powiadomiona prokuratura oraz policja. Oraz jak będzie wyglądało dochodzenie.

a) jeśli środki zostaną zamrożone w jaki sposób mógłbym to fabularnie ominąć? Facet musi się szybko wzbogacić, bardzo! Konto na kajmanach? Jeśli tak to jakie?

B) Bitcoiny? Jaka giełda przyjmie zlecenia od setki tysięcy małych przelewów, bitbay np. jest zobligowany do indeksowania wpłat tylko na jedno nazwisko.

Dlatego musiał bym najpierw przelac na jedno konto a potem ewentualnie na gielde kryptowalut. Chyba, że jest jakaś gielda kryptowalut ktora szybko zaindeksuje setki tysiecy takich przelewow. A moze wystarczy samo konto na kajmanach? Czy sa jakies ktore zapewniaja tak wysoki poziom anonimowosci, by nikt nie zostal o tym powiadomiony?

#2 Guest_hild

Guest_hild
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2019 - 09:59

Zapomniałeś zapytać co Ci za to grozi (na co wskazuje tytuł). 

#3 Guest_Szymon

Guest_Szymon
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2019 - 12:33

Wiem o co chcialem zapytac i zapytalem. To jak odpowie ktos?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych