Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zmniejszyć zużycie paliwa i zwiększyć moc w aucie?

Jak zmniejszyć zużycie paliwa

wróć do serwisu Księgowość 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wojtek541

Wojtek541

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 307 postów

Napisano 06 lipiec 2019 - 14:07

Cześć,

Chciabym zapytać Was jakie macie sposoby na zwiększenie mocy, ale i jednocześnie zmniejszenie zużycia paliwa w swoim samochodzie? Szukam ciekawych i skutecznych rozwiązań, bo też mamy dość szeroką flotę samochodów osobowych w naszej firmie dla przedstawicieli. Pozdrawiam

#2 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 10 lipiec 2019 - 21:49

Myślę, że powinnaś zwrócić uwagę na ofertę chipów i jeśli chodzi o wybór to sprawdź ofertę ProRacing gdzie znajdziesz wersje do róznych silników wpływających właśnie na niższe zużycie i wzrost mocy

#3 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2019 - 10:24

Dobrze wystrojona instalacja gazowa. Dotyczy również silników wysokoprężnych.

#4 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 12 lipiec 2019 - 10:43

Ile udało się wam zaoszczędzić?

#5 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 14 lipiec 2019 - 21:32

Jeśli chodzi o zastosowanie chipa od ProRacing https://proracing24.com to taka oszczędności na zużyciu paliwa sięga ok 10-15%, także polecam sprawdzić bo jednak instalacje gazowe w dieslu nie są najlepszym rozwiązaniem. Do tego masz wzrost mocy i momentu za rozsądne pieniądze.

#6 JarekDon

JarekDon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 266 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 09:06

Może i ja również sobie sprawdzę, bo też im ma się większe doświadczenie tym jednak wolimy auta, które mają odpowiednią moc. A jeśli jeszcze obniża się przy tym zużycie paliwa to rzeczywiście warto rozważyć taką opcję. 

#7 Guest_KrzysiekM

Guest_KrzysiekM
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 22:31

Również jestem za tym, aby postawić właśnie na chip, jeśli chcesz mieć ten większy moment oraz moc bo na tym także nam zależy jeśli lubimy jazdę samochodem. Montaż jest naprawdę prosty w wersji Plug&Play i rzeczywiście zmiana jest na lepsze i to pomimo mijających kilometrów jakie zrobiłem. Jak dla mnie ProRacing to w przypadku dieslów naprawdę rozwiązanie godne polecenia, z resztą na ich stronie też znajdziecie kolejne pozytywne opinie. 

#8 dzaccerini

dzaccerini

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 luty 2020 - 17:22

Rzadko kiedy tego typu chipy sprawdzają się w 100%. Główną rzeczą jest monitoring tego co dzieje się z autem przed zmianą i po zmianie - jeżeli różnicy nie widać, albo jest mała, to dane rozwiązanie może okazać się nieopłacalne.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych