Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy można zapłacić za fakturę pro forma, korzystając ze split payment


wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy
 • 198329 postów

Napisano 05 lipiec 2019 - 11:51

Podatnik dokonał przelewu z wykorzystaniem split payment za fakturę pro forma. Kontrahent twierdzi, że mechanizm podzielonej płatności nie ma zastosowania do faktury pro forma. Czy ma rację? Czy kontrahent może zwrócić kwotę, a podatnik jeszcze raz powinien wykonać przelew - na rachunek rozliczeniowy? Czy z tego powodu grożą konsekwencje podatkowe?

Powrót do artykułu: Czy można zapłacić za fakturę pro forma, korzystając ze split payment

#2 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
 • Goście

Napisano 05 lipiec 2019 - 11:51

"straci korzyści wynikające z ustawy o VAT" jakie to korzyści ?

#3 Guest_K.Olczak

Guest_K.Olczak
 • Goście

Napisano 20 listopad 2019 - 09:18

Do nowych obowiązków musza dostosować się nie tylko przedsiębiorcy, ale także producenci oprogramowania. Przetestuj za darmo jak Firmao program CRM/ERP (firmao.pl/register) już dostosował się do split payment.

#4 graza_85

graza_85

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 14:26

Split Payment nie ma zastosowania do faktur proforma, bowiem Ministerstwo Finansów w swoich objaśnieniach podatkowych o stosowaniu MPP wskazało, że postępowanie takie nie jest możliwe...„nie będzie natomiast możliwe zastosowanie mechanizmu podzielonej płatności w przypadku otrzymania przed dostawą towarów czy świadczeniem usług dokumentu zwanego potocznie fakturą >>pro forma<<. Dokument ten nie jest bowiem fakturą w rozumieniu przepisów ustawy o VAT”.

Ponadto mogę polecić bardzo dobre i sprawdzone oprogramowanie do wystawiania faktur, w tym zawierające oczywiście funkcjonalność dotyczącą split payment, a mianowicie Faktura VAT z Pakietu Przedsiebiorcy. Można pobrać za darmo i przetestować. Dla zainteresowanych podaję...https://www.pakietpr....pl/faktura-vat#5 Guest_K.Olczak

Guest_K.Olczak
 • Goście

Napisano 16 grudzień 2019 - 11:42

Do nowych obowiązków musza dostosować się nie tylko przedsiębiorcy, ale także producenci oprogramowania. Przetestuj za darmo jak Firmao program CRM/ERP (firmao.pl/register) już dostosował się do split payment.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych