Skocz do zawartości

Nadgodziny w sobote zaraz przed urlopem

Urlop praca w dni wolne nadgodziny

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2019 - 14:28

Witam,

Czy jesli mam zaplanowany urlop od poniedzialku, to czy pracodawca ma prawo prosic mnie o prace w nadgodzinach w sobote przed rozpoczeciem urlopu? Czy ten weekend przed urlopem jest niejako zaliczany do urlopu, czy nie?

Dodam, ze pracuje na umowe o prace na czas nieokreslony pon - pt 9 - 17

Pozdrawiam,

Piotr

#2 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2019 - 15:47

Dodam ze chodzi o ten dwutygodniowy urlop, co to powinien byc chociaz jeden w roku...

Witam,

Czy jesli mam zaplanowany urlop od poniedzialku, to czy pracodawca ma prawo prosic mnie o prace w nadgodzinach w sobote przed rozpoczeciem urlopu? Czy ten weekend przed urlopem jest niejako zaliczany do urlopu, czy nie?

Dodam, ze pracuje na umowe o prace na czas nieokreslony pon - pt 9 - 17

Pozdrawiam,

Piotr

#3 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 04 lipiec 2019 - 19:13

Tak ma prawo polecić prace w nadgodzinach 

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2019 - 06:38

Dodam ze chodzi o ten dwutygodniowy urlop, co to powinien byc chociaz jeden w roku...

Wniosek o urlop wypisujesz od poniedziałku, nie od soboty i zaczynając urlop od poniedziałku 2 tygodnie będziesz miał - kodeksowe 14 dni kalendarzowych, do pracy wrócisz po dwóch tygodniach w poniedziałek - naruszyłby ten przepis gdyby wezwałby cię w sobotę przed urlopem i ponownie w sobotę przed powrotem po urlopie.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Urlop, praca w dni wolne, nadgodziny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych