Kategorie
Skocz do zawartości

Czy przy ustalaniu wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego wliczamy dodatek za pracę w porze nocnej

Admin Księgowość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z regulaminem wynagradzania pracownikowi wykonującemu pracę w porze nocnej przysługuje dodatek nocny. Jest on wypłacany sezonowo, tzn. w okresie zimowym, ponieważ w tym okresie w zakładzie odbywają się dyżury. Czy dodatek ten należy wliczyć do podstawy wymiaru wynagrodzenia urlopowego? Pracownik otrzymuje wynagrodzenie w stałej miesięcznej wysokości - 1100 zł oraz dodatek stażowy w wysokości 110 zł. W styczniu 2007 r. pracownik otrzymał 56 zł, a w marcu 36 zł dodatku nocnego. W kwietniu pracownik ten korzystał z 5 dni (40 godz.) urlopu wypoczynkowego. W jakiej wysokości wynagrodzenie za ten urlop powinien otrzymać? Powrót do artykułu: zus[/acronym]-kadry/wynagrodzenia/52578,Czy-przy-ustalaniu-wynagrodzenia-za-czas-urlopu-wypoczynkowego-wliczamy-dodatek-za-prace-w-porze-nocnej.html]Czy przy ustalaniu wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego wliczamy dodatek za pracę w porze nocnej

bylam na urlopie przez 5 dni,dodatek za czas urlopu został mi policzony tylko ze średniej za premię z trzech miesiecy.W kadrach dowiedziałam sie,że mam nie pomniejszoną podstawę,dlatego wysokość urlopu jest taka niska.Na moje pytanie"gdybym nie miała ostatnio premii? " dostałam odpowiedz,ze miałabym tylko podstawę.Proszę o wyjasnienie.

Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...