Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wcześniejsza emerytura rocznika 1953 - problem z ponownym przeliczeniem

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671764 postów

Napisano 27 czerwiec 2019 - 19:38

Emerytury kobiet z rocznika 1953 miały ulec ponownemu przeliczeniu. ZUS wznawiając postępowanie, odmawiał zmiany decyzji co do wysokości emerytur. Czy jest możliwa realizacja wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia  6 marca 2019 r. w sprawie emerytury?

Powrót do artykułu: Wcześniejsza emerytura rocznika 1953 - problem z ponownym przeliczeniem

#2 Guest_1953

Guest_1953
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2019 - 19:38

zabrano babci dano dziecia kreca nami oszusci ciemny narod co ........

#3 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2019 - 19:53

To jest naprawdę żenujące.Pracujesz 30 lub 40 lat opłacasz składki przez całe życie wierzysz ustawodawcy ,że cię nie oszuka a tutaj masz te marne wypracowane przez całe życie grosze a jeszcze umniejszane bez twojej wiedzy tak,A potem wszystko się robi aby ich nie zwrócić.Tyle rzeczy mówi się w kółko w mediach internecie ale na temat rocznika 1953 cicho sza temat tabu.Najlepiej oszukiwać tych biednych emerytów bogaci sobie poradzą tak co tam . W dniu 6 marca 2019 Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego korzystne dla kobiet tyle lat trzeba było czekać aby wyjaśnić tę sprawę ,że to naruszenie art.2 Konstytucji. A za 5lat do tytułu kto wypłaci umniejszone emerytury rocznikowi 1953??Winni????Państwo prawa i sprawiedliwości????Chyba nie w tym kontekście.Dlaczego ????

#4 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2019 - 08:52

Każda kobieta po ukończeniu 60 lat powinna mieć na nowo obliczoną emeryturę. Nie rozumiem wyjątku dla rocznika 1953r. Są równi i równiejsi. Prawo jednakowe dla wszystkich. Kto wymyśla takie parodie a już nie rozumiem wyroku Trybunału Konstytucyjnego że do 1 miesiąca od wyroku trzeba się odwołać. Która babcia się połapie i będzie wiedzieć o co chodzi. Oszukańczy kraj.

#5 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2019 - 19:37

W tamtym okresie było duże bezrobocie tak.Pracodawcy wręcz zmuszali na przejście na wcześniejszą emeryturę tak ale nikt nie przypuszczał ,że kobiety z tego rocznika zostaną oszukane i wypłacane emerytury umniejszą ich kapitał do wyliczenia emerytury powszechnej tak.Niezgodne z Konstytucją a teraz mimo wyroku Trybunału nie kwapią się do tego aby wypłacić nie słusznie zabrane pieniądze tylko czepiają się wszystkiego aby ich nie zwracać biednemu emerytowi.Podatnik płaci za wszystko lombardowe odsetki a ustawodawcy?? śmieją się żenujące

#6 Guest_Danuta

Guest_Danuta
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2019 - 11:28

Witam! Zus odmówił mi przeliczenia emerytury, odwołałam się poprzez ZUS do sądu. Jaka mam sznsę na pozytywny wynik??

#7 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2019 - 09:47

Witam! Zus odmówił mi przeliczenia emerytury, odwołałam się poprzez ZUS do sądu. Jaka mam sznsę na pozytywny wynik??

Również ZUS mi odmówił.Odwołałam się do Sadu Okręgowego.

Sad po rozpatrzeniu odwołania przysłał mi odpis odpowiedzi na moje odwołanie zobowiązując mnie do ustosunkowania się do treści na piśmie w terminie 14 dni.

ODPOWIEDŻ NA ODWOŁANIE (Tak chce ZUS)

1.Oddalenie odwołania.

2. Zasądzenie od wnioskodawczyni na rzecz organu rentowego kosztów zastępstwa procesowego według norm przepisanych (jeszcze nie odbyło się żadne posiedzenie.Podobno takie sprawy są bezpłatne)

3.Doręczenie odpisu sentencji prawomocnego orzeczenia ze wskazaną datą prawomocności i aktami.

No i w dalszej części uzasadnienie itd...

Zostało mi 8 dni nie wiem co z tym począć myślę  o napisaniu pisma i wyrażeniu mojej opinii w odniesieniu do tego powiadomienia.

Czy może ktoś był już w podobnej sytuacji.

Bardzo proszę o jakies wskazówki.

#8 Guest_krepostnaja

Guest_krepostnaja
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2019 - 08:58

Specjalnie tak przedłużają aby wypłacić wyrównanie dopiero w następnych latach .A może połowa z nas tego nie dożyje .Jeżeli nie zdążą w tej kadencji ( senatu i sejmu ) to sprawa przeciągnie się znowu o 4 lata.Już przecie problem emerytek z 1953 "przerabiali w tym senacie " i co wszystko poszło do kosza .Teraz mają znowu swoją politykę -" głosujcie na nas " to zajmiemy się Wami dopiero pod koniec następnej kadencji tj . za 4 lata.Może już za 4 lata powymieracie jak dinozaury !:):):).Jak na nas nie zagłosujecie to opozycja wami się na pewno nie zajmie ,Taka właśnie jest polityka .Wszyscy mają nas w "TYLE" . My PANY - NA NICZYM SIĘ NIE ZNAJĄCY " mamy po 10 tys EMERYTURY , TO JAKOŚ przeżyjemy . To nic ,że z przejedzenia mamy wszystkie choroby . , ale mamy godne emerytury -- za zasługi ---lol

#9 Guest_krepostnaja

Guest_krepostnaja
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2019 - 09:05

Ten Pan to na niczym się nie zna . Pewnie znowu chce kandydować do senatu , a tu ewidentna demencja i brak logicznego i matematycznego myślenia Nie rozumieją podstaw matematyki i ekonomii. WARTOSC (siła nabywcza) zapisu kapitału w ZUS jest stale taka sama (waloryzacja urealnia jego wysokość). Zatem, albo wykorzystuje się go długo, lecz w niewielkim stopniu co miesiąc, albo krótko, lecz w dużym – miesięcznie. Sami stworzyli toto-lotka i mają pretensje, że ludzie ryzykowaliby czekając do późniejszego wieku z wystąpieniem o przeliczenie ? Przecież obecnie każdy przyszły emeryt moze zaczekać „do 70 lat życia” jak to mówił Borowski. W dodatku, obliczeniowy wiek dożycia w tabeli w wieku 60 lat wynosi 260,7 m-cy a w wieku 70 lat – 176,8 m-cy (natomiast 260,7 minus 120 wynosi 140,7). Strata emeryta z uwagi na zaczekanie do 70 roku zycia to 36,1 m-ca (3 lata !). Odpowiedz

#10 Guest_krepostnaja

Guest_krepostnaja
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2019 - 09:08

Ten Pan to na niczym się nie zna . Pewnie znowu chce kandydować do senatu , a tu ewidentna demencja i brak logicznego i matematycznego myślenia Nie rozumieją podstaw matematyki i ekonomii. WARTOSC (siła nabywcza) zapisu kapitału w ZUS jest stale taka sama (waloryzacja urealnia jego wysokość). Zatem, albo wykorzystuje się go długo, lecz w niewielkim stopniu co miesiąc, albo krótko, lecz w dużym – miesięcznie. Sami stworzyli toto-lotka i mają pretensje, że ludzie ryzykowaliby czekając do późniejszego wieku z wystąpieniem o przeliczenie ? Przecież obecnie każdy przyszły emeryt moze zaczekać „do 70 lat życia” jak to mówił Borowski. W dodatku, obliczeniowy wiek dożycia w tabeli w wieku 60 lat wynosi 260,7 m-cy a w wieku 70 lat – 176,8 m-cy (natomiast 260,7 minus 120 wynosi 140,7). Strata emeryta z uwagi na zaczekanie do 70 roku zycia to 36,1 m-ca (3 lata !).

#11 Guest_Emerytka 1953

Guest_Emerytka 1953
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2019 - 17:46

ZUS powinien z urzędu ponownie przeliczyć wszystkie emerytury i unieważnić wszystkie decyzje wydane na podstawie niekonstytucyjnych przepisów. Przecież Polska jest państwemi prawa! A wychodzi na to, że Emerytki zamiast cieszyć się zasłużoną emeryturą, muszą błąkać się po sądach!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych