Skocz do zawartości

Umowa o pracę na czas nieokreślony, a zapis dot. dodatku za pełnienie funkcji

umowa na czas nieokreślony dodatek za pełnienie funkcji

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2019 - 10:35

Dzień dobry,

w umowie na czas nieokreślony są 2 zapisy - wynagrodzenie zasadnicze za wykonywaną pracę i dodatek za pełnienie funkcji. Czy dodatek może zostać odebrany po powrocie pracownika, za którego pełnione będzie zastępstwo, jeśli w umowie nie ma informacji, że dodatek będzie wypłacany tylko przez określony czas?

Bardzo dziękuję za pomoc.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2019 - 11:10

Zależy na jakiej podstawie jest "sprawowana funkcja" i jak dokładnie sformułowany jest zapis w umowie. Jeżeli to stanowisko określone w umowie o pracę, to dodatek powinien być wypłacany niezależnie od powrotu osoby zastępowanej, jeżeli dodatek związany jest z powierzeniem funkcji na czas nieobecności, to w momencie zaprzestania wykonywania obowiązków można zaprzestać wypłaty dodatku - ale jest to duże uogólnienie i uproszczenie, bez wiedzy o konkretnych zapisach i sposobie powierzenia funkcji nikt ci rzetelnej informacji nie udzieli.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2019 - 12:27

Zależy na jakiej podstawie jest "sprawowana funkcja" i jak dokładnie sformułowany jest zapis w umowie. Jeżeli to stanowisko określone w umowie o pracę, to dodatek powinien być wypłacany niezależnie od powrotu osoby zastępowanej, jeżeli dodatek związany jest z powierzeniem funkcji na czas nieobecności, to w momencie zaprzestania wykonywania obowiązków można zaprzestać wypłaty dodatku - ale jest to duże uogólnienie i uproszczenie, bez wiedzy o konkretnych zapisach i sposobie powierzenia funkcji nikt ci rzetelnej informacji nie udzieli.

Na umowie widnieje 1 stanowisko, w zapisach dodatkowych jest informacji " dodatek za pełnienie funkcji...", ale nie ma okresu czasu na jaki został on przyznany. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

#4 Mariola22

Mariola22

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 27 czerwiec 2019 - 13:23

Może warto sprawę skonsultować z adwokatem specjalizującego się w prawie pracy? Sama kiedyś korzystałam z takiego rozwiązania, gdy musiałam walczyć z ZUS. Wtedy pomógł mi Tomasz Tomaszczyk z JST, sprawa wygrana, sama nie dałabym rady. Sporo osób do niego przychodziło, ponieważ ludzie nie znają swoich praw do końca. 

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2019 - 14:02

Na umowie widnieje 1 stanowisko, w zapisach dodatkowych jest informacji " dodatek za pełnienie funkcji...", ale nie ma okresu czasu na jaki został on przyznany.

Skoro z powrotem osoby zwykle pełniącej tę funkcję ty ją pełnić przestajesz, to nie ma podstawy do wypłaty dodatku, bo za co, skoro ty już jej nie pełnisz.

#6 Guest_sylwia

Guest_sylwia
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2019 - 06:46

Skoro z powrotem osoby zwykle pełniącej tę funkcję ty ją pełnić przestajesz, to nie ma podstawy do wypłaty dodatku, bo za co, skoro ty już jej nie pełnisz.

Rozumiem, ale w umowie nie ma zapisu, że to jest to dodatek przyznany na czas zastępstwa, lub na określony czas.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2019 - 06:54

A pełnisz tę funkcję, czy nie?

Nie pełnisz - nie ma dodatku, pełnisz - masz prawo do dodatku. Data nie nic do rzeczy.

#8 Guest_sylwia

Guest_sylwia
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2019 - 07:09

A pełnisz tę funkcję, czy nie?

Nie pełnisz - nie ma dodatku, pełnisz - masz prawo do dodatku. Data nie nic do rzeczy.

Powiem inaczej, nawet jeśli osoba, którą będę zastępować wróci na swoje stanowisko, to i tak praca będzie wykonywana wspólnie. Jeśli w zakresie obowiązków będę mieć wpisane obowiązki osoby, którą będę zastępować to już będzie ok? pracodawca twierdzi, że dodatek będzie wypłacany przez cały okres umowy, stąd moje pytania,. bo również mam do tego wątpliwości.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2019 - 08:20

Żaden z forumowiczów twojej umowy nie widział i ustaleń między tobą a pracodawcą nie zna, jak również twojego zakresu obowiązków, więc nic więcej, niż to co już było, nikt ci nie napisze. Jeżeli pracodawca twierdzi, że dodatek będzie wypłacany, to czego ty szukasz na forum?

#10 MayaLa

MayaLa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 28 czerwiec 2019 - 14:43

Myślę, że konsultacja z prawnikiem by nie zaszkodziła. Ze swojej strony mogę polecić Pana Tomaszczyk, zna sie na prawie pracy i na pewno podpowie co robić w takiej sytuacji. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: umowa na czas nieokreślony, dodatek za pełnienie funkcji

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych