Skocz do zawartości

Odstąpienie od umowy i zwrot zadatku

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 17:31

Dzien dobry, podpisałam ze sprzedawcą umowe przedwstepną na sprzedaz mieszkania i wpłaciłam zadatek. Zdolnosć kredytową sprawdziłam wcześniej, więc wystarczyło isć do banku złożyć wniosek. Sprzedający podpisał na umowie ,, lokal wolny od długów,obciążeń roszczeń osób trzecich. Dał mi kopie ksiegi i poszłam do banku. Pani w banku złapała się za głowę , że w ksiedze jest egzekucja, komornik , hipoteka. Po kontakcie ze sprzedajacym okazalo się że te sprawy są dawno nieaktualne tylko nie zgloszono do ksiąg. Teraz to wszystko zglosił. Wiadomo że wykreślenie tego będzie długo trwało i zdecydowanie nie zmieścimy się w terminie ujetym w umowie przedwstępnej. Owszem dokumenty na komornika ma i na koniec egzekucji ale kredyt na mieszkaniu jest i sprzedajacy nie powiedział o tym bowiem jak stwierdzil : jest to bez różnicy bo moj kredyt to splaci. Mam dosyc niespodzianek. Za tydzień mija czas umowy przyrzeczonej. Chce odstapić od umowy i żądać zwrotu podwójnego zadatku. Jakiego konkretnego argumentu uzyć dlaczego rezygnuję i jak to zrobić ? W momencie jak uplynie termin umowy przyrzeczenia czy to bez znaczenia ? Czuje że bedzie walczyl o ten zadatek

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 20:05

Powiedz mi jakim cudem Ty sama sobie nie sprawdziłaś zapisów KW przed podpisaniem umowy??? Przecież tam jest PODSTAWOWA wiedza nt. mieszkania! Możesz się powołać na poświadczenie nieprawdy, bo mieszkanie obciążone jest hipoteką. Gość na podpisanie umowy końcowej powinien dostarczyć Ci zaświadczenie z banku o bieżącym zadłużeniu tak, aby część zapłaty wpłynęła z Twojego kredytu wprost na zapłatę hipoteki. Sugeruję nie czekać i odstąpić od umowy z oczekiwaniem podwójnego zadatku natomiast słusznym by było, abyś sobie wzięła kogoś od tego typu spraw, bo za chwilę się okaże, że gość ma jeszcze długi we wspólnocie albo coś podobnego (widziałaś zaświadczenie, że na dzień dzisiejszy we wspólnocie nic nie zalega???).

#3 Guest_Czternaście

Guest_Czternaście
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2019 - 06:19

Mieszkanie od tych ludzi rok czasu wynajmowała moja córka , tydzień przed umową wstępną urodziło im się dziecko i dałam się wkręcić w ich emocje itd , ze wiecznie o czymś zapominali itd. KW dali po podpisaniu umowy , wiem moja wina że zaufałam , ale z uwagi na to że nie widziałam KW zależało mi na wpisie w umowie o braku długów , zadłużeń itd by w razie czego mieć podkładkę. Zaświadczenie ze spółdzielni dostałam że jest czysto. Zaświadczenie z banku rownież o dalszej spłacie ( połowa wartości mieszkania...)

#4 Guest_jedenaście

Guest_jedenaście
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2019 - 06:26

I jeszcze zapomniałam : dowiedziałam sie od córki , że pare lat temu ( chyba rok 2011jak była jeszcze mężatką) na tym mieszkaniu była zarejstrowana działalność. Nie wiem czy trwalo to miesiąc czy dwa lata ale ,czy ten fakt też wymaga jakiś zaświadczeń ? W necie widnieje że działalność wykreślona .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy