Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rachunek zamiast faktury - pomyłka


wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Alex1414

Alex1414

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 czerwiec 2019 - 19:55

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Mój problem polega na tym że przed odwieszeniem firmy rozglądałem się za biurem księgowym. Na pierwszej rozmowie z biurem X zostałem poinformowany że przez zawieszenie firmy wg. nowych przepisów przestałem być ,,VAT'owcem"i jeżeli  chce nim być to muszę ponownie to zgłosić. Jako ostateczne biuro wybrałem firmę Y. Podpisałem umowy w których jest zapis że nie jestem VAT'owcem i będę rozliczał się za pomocą rachunku. Po miesiącu biuro rachunkowe Y które wybrałem poinformowało mnie że jednak jestem VAT'owcem. Proszę o poradę jak postąpić w takiej sytuacji gdyż mój kontrahent może teraz żądać aby wynegocjowana kwota była razem z VAT. Czy jest jakaś możliwość zaksięgowania tego zlecenia na kwotę 50 tysięcy w formie rachunku? Pozdrawiam.#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2019 - 09:54

Jeżeli w umowach masz zapis o kwotach wynagrodzenia brutto  i jeżeli masz działalność, która obowiązkowo wymaga zgłoszenia do VAT, to masz pozamiatane. Jak wprost w umowie nie ma szczegółowej informacji o wynagrodzeniu, to pozostaje poinformować kontrahenta o tym, że ze względu na rodzaj działalności/obrót podlegasz rejestracji do VAT i uzgodnione wynagrodzenie będzie powiększone o VAT.

 

I zawsze rozliczasz się za pomocą faktury, formalnie nie ma już czegoś takiego jak rachunek, co najwyżej faktura bez vat.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych