Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy sprzedaż mieszkania nabytego w drodze darowizny nie będzie powodować utraty ulgi

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197998 postów

Napisano 24 czerwiec 2019 - 17:27

W 2006 roku otrzymałam od moich rodziców mieszkanie w drodze darowizny. Notariusz nie pobrał podatku od darowizny z uwagi na treść art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn (upsd), a ja się zobowiązałam mieszkać w tym mieszkaniu przez okres co najmniej 5 lat od dnia zawarcia umowy darowizny. Teraz chciałabym sprzedać to mieszkanie, bo jest już za małe (założyłam rodzinę) ale nie minęło jeszcze 5 lat od aktu notarialnego. Czy mogę to zrobić i nie stracić ulgi?

Powrót do artykułu: Kiedy sprzedaż mieszkania nabytego w drodze darowizny nie będzie powodować utraty ulgi

#2 Guest_Julia

Guest_Julia
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 17:27

Dzień dobry, bardzo proszę o radę- co jeśli posiadam mieszkanie otrzymane od rodziców, jest wyłącznie moje, ponieważ darowizna nastąpiła przed ślubem. postanowiliśmy z mężem kupić inne, większe i wzięliśmy na nie kredyt. Czy mogę całość kwoty ze sprzedaży przeznaczyć na spłatę tego kredytu, który zaciągnęliśmy wspólnie i zostać objęta ulgą?

#3 Wera321

Wera321

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 02 lipiec 2019 - 12:07

Raczej nie powinno to stanowić problemu

#4 Estera212

Estera212

Nowy użytkownik

• Członkowie