Skocz do zawartości

Zdjęcie

Terminy wydawania świadectwa pracy

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516127 postów

Napisano 24 czerwiec 2019 - 14:55

W związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy pracodawca ma obowiązek niezwłocznego wydania pracownikowi świadectwa pracy. Jeżeli pracownik pracuje u tego samego pracodawcy na podstawie kolejnych umów terminowych, pracodawca wydaje świadectwo pracy z upływem 24 miesięcznego terminu.

Powrót do artykułu: Terminy wydawania świadectwa pracy

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 14:55

Witam, czy pracownikowi, któremu okres wypowiedzenia upływa w dn. 30 czerwca (niedziela) można wydać świadectwo pracy w osttanim dniu roboczym tj. 28 czerwca?

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 11:05

Witam, czy pracownikowi, któremu okres wypowiedzenia upływa w dn. 30 czerwca (niedziela) można wydać świadectwo pracy w osttanim dniu roboczym tj. 28 czerwca?

Mam taką samą sytuację u mojej córki. W dodatku podejmuje pracę od 1 lipca i musi podać ostatnie świadectwo pracy do nowej firmy.Czy ktoś podał Ci już jakąś odpowiedź?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 11:36

Nie można, świadectwo najwcześniej może być wystawione w dniu rozwiązania umowy.

Mam taką samą sytuację u mojej córki. W dodatku podejmuje pracę od 1 lipca i musi podać ostatnie świadectwo pracy do nowej firmy.Czy ktoś podał Ci już jakąś odpowiedź?

Nowemu pracodawcy odda świadectwo, jak je dostanie, aż taka pilna sprawa, że w pierwszym dniu zatrudnienia musi na gwałt być, to to nie jest.

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2019 - 18:11

Mam podobną sytuację. kończe "regulaminowo" w niedzielę 30 Czerwca. Czy moge po świadectwo podejść w poniedziełek pierwszego Lipca? Dodam, że firma ok. dwóch miesięcy temu zmieniła swoją siedzibę która znajduje sie traz w innym województwie a w miejscu w którym ja pracuję została garstka pracowników.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych