Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasiłek rodzinny i dodatki na 2020 rok – wniosek od lipca 2019 r.

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671920 postów

Napisano 24 czerwiec 2019 - 07:15

Pierwsze wnioski o zasiłek rodzinny na okres świadczeniowy 2019/2020 będzie można składać już od lipca 2019 r. Podpowiadamy, komu przysługuje świadczenie i jak krok po kroku się o nie ubiegać.

Powrót do artykułu: Zasiłek rodzinny i dodatki na 2020 rok – wniosek od lipca 2019 r.

#2 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 07:15

Mąż kilka miesięcy temu wyprowadził się z domu. Jesteśmy w trakcie sprawy rozwodowej. Czy w takiej sytuacji jego dochód uwzględnia się we wniosku o zasiłek rodzinny?

#3 Guest_Zuzia

Guest_Zuzia
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2019 - 09:11

Mąż kilka miesięcy temu wyprowadził się z domu. Jesteśmy w trakcie sprawy rozwodowej. Czy w takiej sytuacji jego dochód uwzględnia się we wniosku o zasiłek rodzinny?

ale chyba na utrzymanie dzieci daje? W trakcie sprawy rozwodowej trzeba ustalić wysokość alimentów!

#4 Guest_JJ

Guest_JJ
  • Goście

Napisano 13 październik 2019 - 15:48

Do czasu uzyskania rozwodu tak, potem wlicza się wysokość zasądzonych alimentów.

#5 Guest_Janek

Guest_Janek
  • Goście

Napisano 26 październik 2019 - 21:37

Dlaczego dochod na zasilek rodzinny jest obliczany : "przychody podlegające opodatkowaniu na zasadach ogólnych na podstawie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomniejszone o koszty uzyskania przychodu, należny podatek dochodowy od osób fizycznych, składki na ubezpieczenia społeczne niezaliczone do kosztów uzyskania przychodu oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne," Pytam, ponieważ po odliczeniu podatki należnego a nie zaliczki - otrzymałem informacje z MOPS-u, że moje dochody są większe o ponad 2830zł a jak sprawdziłem na konto (wypłaty) wcale tych pieniędzy nie mam - JAK TO MOŻLIWE że zarobiłem 38967 zł a Mops podaje że 41799zł?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 listopad 2019 - 11:45

Czy przewidywana jest zmiana kryterum dochodowego na przyszły rok?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych