Skocz do zawartości

Porada prawo pracy

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 22:20

Dzień dobry,
Chciałem prosić o poradę prawną.
Pracuje w jednej z sieci handlowych , w rownowazonym systemie pracy,na dwie zmiany od 6 do 14 oraz od 1330 do 2130.

Pytanie dotyczy poniższych spraw :

- pracodawca ustalił jeden wolny weekend dla każdego (sobota - niedziela )
- wnioskowałem o dwa dni urlopu w dniach 21-24 ,a więc 21 urlop ,22 i 23 wolne z racji ustalonego przez pracodawcę wolnego weekendu,24 urlop. Ilość dni urlopu się zgadza , może się poprostu czepiam szczegółów ale nie wnioskowałem o urlop w dniu 21 i 22 jak wyznaczył mi pracodawca ,tylko w dniach 21-24 a że wybrałem wolny weekend w dniach 22 i 23 to sam pracodawca przypisał każdemu jeden taki weekend z możliwością wyboru tego który chce pracownik.
- dziewczyna zawnioskowała o dwa dni urlopu natomiast pracodawca bez jej zgody wpisać jej za kolejnością jeszcze jeden dzień urlopu. A więc oprócz 2 wnioskowanych dostała jeszcze jeden . Czy jest to zgodne z kodeksem pracy ?
Czy pracodawca może zmienić lub wpisać pracownikowi urlop bez jego wiedzy/zgody ?

Pisałem do PIP,czekam na odpowiedź ,jednak zbliża się termin w/w urlopu i poprostu nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić, a Państwa portal profesjonalnie zajmuje się takimi sprawami.

Z poważaniem
Michał

#2 MichałKen

MichałKen

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 czerwiec 2019 - 22:35

Powyższa sprawa dotyczy miesiąca czerwiec 2019. Zapomnialem o tym dodać

#3 JuliadBe

JuliadBe

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 18 lipiec 2019 - 14:12

Wiem, że w prawie pracy specjalizuje się Pan Tomaszczyk z kancelarii JST. Doświadczony i rzeczowy, myślę, że warto się do niego zwrócić o pomoc- może wiele rozjaśnić i podpowie co robić dalej. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych