Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podatek od nieruchomości - ogólnopolskie wzory formularzy od 1 lipca 2019 r.

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197917 postów

Napisano 17 czerwiec 2019 - 11:02

Ministerstwo Finansów przygotowało rozporządzenie wprowadzające wzory formularzy w zakresie informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych oraz deklaracji na podatek od nieruchomości, które wchodzi w życie 1 lipca 2019 r. Określone w rozporządzeniu jednolite wzory formularzy będą obowiązywały w całej Polsce, tj. we wszystkich gminach, w tym również w gminach stosujących zwolnienia od tego podatku i różnicujących stawki.

Powrót do artykułu: Podatek od nieruchomości - ogólnopolskie wzory formularzy od 1 lipca 2019 r.

#2 Guest_Klik

Guest_Klik
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2019 - 11:02

Nareszcie, udało się. Od lat ten problem był podnoszony, funkcjonowały przeróżne formularze w zakresie podatku od nieruchomości, poszczególne gminy miały bowiem swoje druki. A od lipca ta rzeczywistość pójdzie w zapomnienie, będą jednolite formularze, będzie prościej...

#3 Guest_Zabawka

Guest_Zabawka
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 10:37

@Klik Prościej dla kogo? Może dla dużych firm działających na terenie całego kraju, ale dla tysięcy podatników (osób fizycznych i małych przedsiębiorstw) będzie problem z wypełnieniem choćby pierwszej strony. Skończy się tak jak zwykle i urzędnicy będą musieli wypełniać te formularze za podatników.

#4 Guest_Jim

Guest_Jim
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 12:35

Chyba ktoś upadł na głowę. W jaki sposób mam to wypełnić? Szkoda, że ten formularz nie ma 15 stron, byłoby ciekawiej. Najlepsze jest to, że został mi tydzień, a nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych