Skocz do zawartości


Częściowy urlop

urlop

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 08:38

Czy mozna wziąść część urlopu, np pracuję po 8 godzin dziennie i potrzebuję 4 godzin i 4 godziny pracuję, a 4 jestem na urlopie, a w ewidencji będzie, że byłem 4 godziny w pracy, nie 8?



#2 Guest_Dorka

Guest_Dorka
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 09:45

Można



#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 09:53

Można

 


Laska dobijasz mnie dzisiaj swoim totalnym brakiem wiedzy. Idź się lepiej wypowiadać na jakiegoś kozaczka albo coś.

 

 

 

 

 

Zgodnie z art. 1542 kodeksu pracy nie można, chyba że masz mniej urlopu do wykorzystania niż wynosi twój dobowy wymiar czasu pracy.



#4 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 10:02

A jak ktoś ma 4 godziny za delegację, jako nadgodziny, może wypisać wniosek o wybranie tych 4 godzin, w wniosku napisałby, że to za delegację w tym i tym dniu, a następnie w ewidencji za dany dzień miałby 4 godziny, a nie 8?



#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 11:22

Zależy z czego wynikają te 4 godziny za delegację - jeżeli to formalne nadgodziny, bo np. pracownik pracował 4 godziny powyżej obowiązujących go normalnie godzin (wykonywał obowiązki, nie liczy się czas dojazdu i powrotu, jeżeli nie jest kierowcą), to oczywiście. Wtedy w ewidencji 4 godziny pracy i 4 wolne z tyt. odbioru nadgodzin.



#6 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 11:33

ok, a jak ktoś potrzebuje wolne na 4 godziny, bo np. musi gdzieś wyjść to pisze wniosek o 4 godziny wolnego do odrobienia wtedy i wtedy, czy jak to rozwiązać?



#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 12:00

Formalności z tym związane zależą od ustaleń pracodawcy w tym zakresie - poza stwierdzeniem, że czas odpracowania nie stanowi pracy w godzinach nadliczbowych i nie może naruszać prawa pracownika do odpoczynku, a logicznie musi mieć miejsce w tym samym okresie rozliczeniowym, kodeks tego nie reguluje.

 



#8 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2019 - 14:08

 

Laska dobijasz mnie dzisiaj swoim totalnym brakiem wiedzy. Idź się lepiej wypowiadać na jakiegoś kozaczka albo coś.

 

 

 

 

 

Zgodnie z art. 1542 kodeksu pracy nie można, chyba że masz mniej urlopu do wykorzystania niż wynosi twój dobowy wymiar czasu pracy.

 

Jeżeli chce Pan obrażać osoby na forum, to proszę się lepiej nie wypowiadać





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych