Skocz do zawartości

Etat 3/4, UW 20dni czy 26dni

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2019 - 20:11

Witam,

Jestem zatrudniony w firmie na 3/4 etatu w galerii handlowej od pon-sobota plus niedziela handlowa. przysługuje mi urlop 26dni.

Z tego co wiem to mam 20dni po 8godzin lub 26dni po 6godzin.

Moje pytanie brzmi, czy pracodawca, może wybrać wariant 20dni po 8godzin, czy ma obowiązek prawny mi rozpisać 26dni po 6godzin?

Oczywiście mi zależy na 26 dniowym urlopem, pracodawcy właśnie na 20dniowym,

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 07:01

3/4 etatu to 20 dni po 8 godzin = 160 godzin, urlop rozpisuje się na dni robocze zgodnie z normą dobową obowiązującą pracownika, więc 160 godzin /6 godzin (twój dobowy wymiar)=26 dni 5 godzin i 20 minut i tyle pracodawca powinien udzielić wolnego.

To w jaki sposób twój pracodawca rozpisze twój urlop nie ma znaczenia, bo i tak musi rozliczyć czas pracy w okresie rozliczeniowym - rozpisując urlop po 8 godzin więcej wolnego masz z rozliczenia godzin w okresie - wychodzi na to samo.

#3 Guest_Dorka

Guest_Dorka
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 07:23

Urlop niezależnie czy jest rozpisywany na dni czy na godziny obowiązuje w wymiarze 20/26 dni i udzielany jest na dni pracujące albo w dniach albo w przeliczeniu na godziny wynikające z normy dobowej pracownika. Czyli jeżeli Twoja norma dobowa wynosi 6 godz. to na tyle godzin udziela się urlopu (nie można udzielić urlopu w większym wymiarze). Jeżeli pracujesz więcej niż 6 godzin to masz nadgodziny a na nadgodziny nie udziela się urlopu.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 08:43

Urlop niezależnie czy jest rozpisywany na dni czy na godziny obowiązuje w wymiarze 20/26 dni i udzielany jest na dni pracujące albo w dniach albo w przeliczeniu na godziny wynikające z normy dobowej pracownika. Czyli jeżeli Twoja norma dobowa wynosi 6 godz. to na tyle godzin udziela się urlopu (nie można udzielić urlopu w większym wymiarze). Jeżeli pracujesz więcej niż 6 godzin to masz nadgodziny a na nadgodziny nie udziela się urlopu.

Doczytaj dziewczynko, bo siejesz zamęt z niewiedzy. Nie masz pojęcia co to norma i wymiar.

Formalnie to jego wymiar czasu pracy wynosi 6 godzin, a norma pozostaje 8 - pracując w podstawowym scp pracodawca może mu zaplanować urlop w ramach innego rozkładu czasu pracy wykorzystując normę 8.

Pracując ponad 6 godzin nie ma godzin nadliczbowych, a w konkretnych okolicznościach ewentualnie płatne lub nie ponadwymiarowe.

Czas pracy niepełnoetatowców w pscp da się elastycznie dostosowywać bez powodowania godzin ponadwymiarowych, a już na pewno bez nadgodzin.

Poza wszystkim ten wycinek wiedzy, którą masz o pytającym, nie daje możliwości stwierdzenia czegokolwiek ze 100% pewności.

I na koniec - nie odróżniasz wymiaru od wynikającego z niego czasu wolnego - jego wymiar urlopu wynosi 20 dni/160 godzin - udzielenie mu 26 dni wolnego po 6 godzin i dodatkowo 4 godziny (tu się walnęłam w obliczeniach:/)  nie zwiększa jego wymiaru, a realizuje przepis, który mówi o udzielaniu w wymiarze dobowym - udzielając wg twojej wersji 26 dni po 6 godzin bezprawnie pozbawiasz go 4 godzin z przysługującego wymiaru, których notabene udzieliłabyś, gdyby jego dobowy wymiar wynosił 8 godzin.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 08:46

26 dni 5 godzin i 20 minut i tyle pracodawca powinien udzielić wolnego.

powinno być 26 dni po 6 godzin i dodatkowo 4 godziny.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych