Skocz do zawartości

Zdjęcie

Serwis komputerowy - pomysł

wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102587 postów

Napisano 11 czerwiec 2019 - 20:06

W dzisiejszych czasach w zasadzie nikt już nie może sobie wyobrazić życia bez komputera, tak w firmie jak i w domu. Dlatego też w przypadku, gdy komputer nagle przestaje działać chcemy by ktoś szybko go naprawił.

Powrót do artykułu: Serwis komputerowy - pomysł

#2 Guest_Kaleron

Guest_Kaleron
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2019 - 20:06

Na początku, z małą wiedzą i doświadczeniem trzeba robić wszystko. Warto wtedy rozejrzeć się na rynku i nie patrzeć na inne firmy jak na konkurentów, a jak na potencjalnych podwykonawców. Oni już są na rynku, mają jakiś dorobek, wiedzę, doświadczenie, narzędzia. Przeważnie się w czymś specjalizują i pewnie część zleceń jest dla nich na tyle mało interesująca, że bez problemu oddadzą coś prostszego młodszemu koledze w rewanżu za przynoszenie poważniejszych przypadków. A w miarę postępu i rozwoju można pomyśleć o jakiejś własnej specjalizacji. Od czegoś trzeba zacząć, ale czerpiąc wiedzę z czasopism,portali dla graczy u gadżeciarzy, artykułów sponsorowanych i innych materiałów marketingowych daleko się nie zajedzie. Warto sięgać do prawdziwej dokumentacji, standardów. Nie zaszkodzi przeczytać jakąś książkę. Polecam np. Anatomię PC Piotra Metzgera. Nieważne, że to stara książka - i tak o wiele lepiej wyjaśnia budowę i zasady działania komputerów niż większość nowszych pozycji. Jeśli chodzi o fora - w Polsce najważniejsze są Elektroda i Elvikom. Z anglojęzycznymi różnie bywa, to że coś jest po angielsku jeszcze nie przesądza, że jest wartościowe. Podobnie i nie wszystkie fora rosyjskojęzyczne są wartościowe, ale jak ktoś chce być prawdziwym specjalistą, warto poznakomić się z bukwami. Jeśli chodzi o szkolenia - ciekawą ofertę dla serwisantów ma np. Notemaster. I oczywiście praktyka. Rozwiązywanie problemów, z których może niekoniecznie będą dzisiaj duże pieniądze, ale za to coś nowego w głowie zostanie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych