Skocz do zawartości


Zdjęcie

Serwis komputerowy - pomysł


wróć do serwisu Moja Firma 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 102826 postów

Napisano 11 czerwiec 2019 - 20:06

W dzisiejszych czasach w zasadzie nikt już nie może sobie wyobrazić życia bez komputera, tak w firmie jak i w domu. Dlatego też w przypadku, gdy komputer nagle przestaje działać chcemy by ktoś szybko go naprawił.

Powrót do artykułu: Serwis komputerowy - pomysł

#2 Guest_Kaleron

Guest_Kaleron
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2019 - 20:06

Na początku, z małą wiedzą i doświadczeniem trzeba robić wszystko. Warto wtedy rozejrzeć się na rynku i nie patrzeć na inne firmy jak na konkurentów, a jak na potencjalnych podwykonawców. Oni już są na rynku, mają jakiś dorobek, wiedzę, doświadczenie, narzędzia. Przeważnie się w czymś specjalizują i pewnie część zleceń jest dla nich na tyle mało interesująca, że bez problemu oddadzą coś prostszego młodszemu koledze w rewanżu za przynoszenie poważniejszych przypadków. A w miarę postępu i rozwoju można pomyśleć o jakiejś własnej specjalizacji. Od czegoś trzeba zacząć, ale czerpiąc wiedzę z czasopism,portali dla graczy u gadżeciarzy, artykułów sponsorowanych i innych materiałów marketingowych daleko się nie zajedzie. Warto sięgać do prawdziwej dokumentacji, standardów. Nie zaszkodzi przeczytać jakąś książkę. Polecam np. Anatomię PC Piotra Metzgera. Nieważne, że to stara książka - i tak o wiele lepiej wyjaśnia budowę i zasady działania komputerów niż większość nowszych pozycji. Jeśli chodzi o fora - w Polsce najważniejsze są Elektroda i Elvikom. Z anglojęzycznymi różnie bywa, to że coś jest po angielsku jeszcze nie przesądza, że jest wartościowe. Podobnie i nie wszystkie fora rosyjskojęzyczne są wartościowe, ale jak ktoś chce być prawdziwym specjalistą, warto poznakomić się z bukwami. Jeśli chodzi o szkolenia - ciekawą ofertę dla serwisantów ma np. Notemaster. I oczywiście praktyka. Rozwiązywanie problemów, z których może niekoniecznie będą dzisiaj duże pieniądze, ale za to coś nowego w głowie zostanie.

#3 mancity

mancity

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 21 październik 2019 - 19:08

Szczególnie prowadząc biznes liczy się czas naprawy, koszt naprawy i jakość naprawy. Komputer musi działać bardzo długo i niezawodnie, dlatego ważne są wszystkie czynniki. Znalazłem w sieci serwis który oferuje naprawy sprzętu komputerowego Apple - zarówno MacBook jak i Mac, wygląda naprawdę solidnie a ceny są bardzo atrakcyjne. Obsługują również biznes. https://www.macforce.pl 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych