Skocz do zawartości


Zdjęcie

UP podczas studiów zaocznych a dni urlopowe


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jaca1992

Jaca1992

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 czerwiec 2019 - 11:34

Witam, 

 

Szukałem już odpowiedzi na mój problem na wielu stronach i mimo, że wiele przypadków jest podobnych do mojego to jednak nie potrafię znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

 

Pracuję w jednej firmie od 2015 r. Od 2015 do 2016 pracowałem na umowę zlecenie, od czerwca 2016 do chwili obecnej pracuję na UP. W zeszłym roku, dokładnie w listopadzie skończyłem 3-letnie studia zaoczne. Z tego co wyczytałem, ukończenie studiów traktowanie jest jako 8-letni staż. Księgowa w firmie twierdzi, że w celu uzyskania pełnego wymiaru urlopu, powinienem jeszcze dopracować pozostałe 2 lata. Czy w takiej sytuacji, te 3 lata które pracowałem na UP w trakcie których studiowałem, nie są wliczane w poczet wymiaru urlopu? Czy księgowa jednak wprowadza mnie w błąd i już w tej chwili przysługuje mi pełen wymiar urlopu? 



#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2019 - 11:38

Księgowa ma rację, okresy pokrywającej się nauki i pracy liczy się jako jeden okres. Jednoznaczną odpowiedź masz w kodeksie pracy i w kilkudziesięciu, jeżeli nie kilkuset wątkach na tym forum o dokładnie takich samych przypadkach.



#3 Guest_PhiLips

Guest_PhiLips
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2019 - 11:41

Witam, 

 

Szukałem już odpowiedzi na mój problem na wielu stronach i mimo, że wiele przypadków jest podobnych do mojego to jednak nie potrafię znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

 

Pracuję w jednej firmie od 2015 r. Od 2015 do 2016 pracowałem na umowę zlecenie, od czerwca 2016 do chwili obecnej pracuję na UP. W zeszłym roku, dokładnie w listopadzie skończyłem 3-letnie studia zaoczne. Z tego co wyczytałem, ukończenie studiów traktowanie jest jako 8-letni staż. Księgowa w firmie twierdzi, że w celu uzyskania pełnego wymiaru urlopu, powinienem jeszcze dopracować pozostałe 2 lata. Czy w takiej sytuacji, te 3 lata które pracowałem na UP w trakcie których studiowałem, nie są wliczane w poczet wymiaru urlopu? Czy księgowa jednak wprowadza mnie w błąd i już w tej chwili przysługuje mi pełen wymiar urlopu? 

art. 155 § 2 K.p., jeżeli pracownik pobierał naukę w trakcie zatrudnienia, do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się bądź okres zatrudnienia, w którym była pobierana nauka, bądź okres nauki, w zależności od tego, co jest dla pracownika korzystniejsze.

Czyli księgowa ma jak najbardziej rację.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych