Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak skutecznie sprawdzić samochód przed kupnem?

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 08 czerwiec 2019 - 08:31

Chciałem zapytać Was gdzie sprawdzacie samochód przed zakupem? Zależy mi na dokładnych oględzinach, ponieważ nie chciałbym narażać się na kosztowne naprawy bądź wymiany zaraz po zakupie. Z góry dziękuję za każdą poradę (jestem z okolic Warszaw) także najlepiej aby odpowiedzi dotyczyły tego rejonu :)

#2 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 388 postów

Napisano 08 czerwiec 2019 - 17:24

Niestety, ale naprawy są bardzo kosztowne jeśli auto nie zostanie dokładnie sprawdzone.  Dlatego jak już jesteś przekonany, że wiesz jakie auto chcesz kupić to sprawdź również ofertę https://www.autotesto.pl/ ponieważ z ich pomocą specjalistów za kilkaset złotych możesz dokładnie sprawdzić samochód na terenie całego kraju i przynajmniej mieć pewność, że żadne duże naprawy Cię nie czekają (albo wręcz przeciwnie) może się okazać, że nie warto go kupować ze względu na dużą ilość usterek i ewentualnie znacząco obniży to cenę ostateczną bądź uchroni przed władowaniem się w niezłe bagno. 

#3 Jarkoo

Jarkoo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 08 czerwiec 2019 - 18:51

Najlepiej na zakup udać się z jakimś zaprzyjaźnionym mechanikiem. Albo wziąć takiego fachowca nawet za jakąś opłatą, ale mieć pewność, że nie kupi się kota w worku.

#4 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 388 postów

Napisano 11 czerwiec 2019 - 22:03

:)

#5 Wojtek541

Wojtek541

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 269 postów

Napisano 11 czerwiec 2019 - 22:04

Gorzej jak nie dysponujemy znajomym mechanikiem, a nie zawsze ten komu to zlecamy przyłoży się odpowiednio do sprawdzenia auta. Dlatego lepiej postawić na specjalistów którzy mają konkretnie ustalony zakres i tego się trzymają, a na koniec dodatkowo przygotowują dokładny raport ze sprawdzonych rzeczy w aucie. To właśnie robi Autotesto, więc ja postawiłbym jednak właśnie na nich.

#6 Guest_Olek

Guest_Olek
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 13:10

Chętnie sprawdzę przy zakupie nowego auta, ale na razie nie planuję zmiany. Chociaż kto wie, może jeszcze moja żona coś wymyśli ...

#7 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 24 czerwiec 2019 - 13:22

Z tym że naprawdę trudno o używany samochód, którego stan byłby wystarczająco dobry.

#8 JarekDon

JarekDon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 203 postów

Napisano 26 czerwiec 2019 - 08:08

Ogólnie możesz sobie jeszcze na stronie Autotesto https://www.autotest...prawdzamy-auta/ sprawdzić jak dokładnie wygląda ich raport i na co zwracają uwagę, więc rzeczywiście niewiele mogłoby być tutaj pominięte. 

#9 adamzych

adamzych

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 30 lipiec 2019 - 10:25

Ja od siebie polecam kilkuetapowe sprawdzanie auta. Począwszy od kontroli grubości lakieru czujnikiem. Jeśli są różnice ale małe to nie ma się czym przejmować. Ważne by nie było np dwa razy tyle na wskazaniach. Sam raz miałem przypadek gdzie oglądałem mercedesa a po przyłożeniu miernika do błotników czujnik nie wskazał nic... Później jazda próbna standard słuchamy jak auto chodzi. Jednym z najlepszych sposobów na sprawdzenie czy auto przepadkiem nie było bite to geometria 3D. Współczesne dobre urządzenia mierzą odległość pomiędzy osiami i pokazują różnice. Nowsze modele wykonują pomiary również  po przekątnej. Jeśli auto miało poważniejszego dzwona na 100% wyjdzie podczas badania. Do tego jeśli jeszcze hamownie dorzucimy to auto prześwietlone jest pod każdym kontem. Ze swojego doświadczenia wiem iż większość aut nie przechodzi testu czujnika więc na masę niepotrzebnych kosztów się nie narazimy.

#10 Detektyw Piotr Kościelny

Detektyw Piotr Kościelny

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 sierpień 2019 - 16:04

Możesz podjechać na stację diagnostyczną i diagnosta zweryfikuje stan pojazdu.

Detektyw na zdrady. Badania DNA. Alimenty. Obserwacja.

http://www.detektyw-koscielny.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych