Skocz do zawartości

Zdjęcie

Biała lista podatników VAT (white list) od 1 września 2019 r.

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198001 postów

Napisano 06 czerwiec 2019 - 11:46

Fiskus przygotuje jeden kompletny wykaz podatników VAT, tzw. białą listę podatników VAT (white list). Nowy rejestr będzie zawierał historię VAT-owską podatnika, m.in. informacje o rejestracji, wykreśleniu oraz przywróceniu jako podatnika VAT. W bazie dostępny będzie również numer rachunku rozliczeniowego podatnika. Nowy wykaz podatników VAT ma być dostępna od 1 września 2019 r.

Powrót do artykułu: Biała lista podatników VAT (white list) od 1 września 2019 r.

#2 Guest_Kazik

Guest_Kazik
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2019 - 11:46

Osobiście cieszę się, że ten pomysł jest realizowany. Biała lista podatników VAT to rozwiązanie transparentne, będzie można prześledzić danego podatnika, to jak wygląda jest status i jak wyglądał wcześniej. Szczególnie dobrym rozwiązaniem jest dodanie rachunku przedsiębiorcy, co powinno zniwelować skalę przestępstw, jeżeli chodzi o firmanctwo.

#3 Guest_Janek Księgowy

Guest_Janek Księgowy
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2019 - 14:37

Wszyscy opisują tylko w teorii co i jak trzeba zrobić, ale ja się pytam jak będzie wyglądała praktyka? Jak przy realizowaniu płatności sensownie zweryfikować 100 czy 1000 kont kontrahentów na które chcę wysłać przelew? Nic na ten temat nie piszecie! Jedyne co udało mi się znaleźć w sieci odnośnie obsługi białej listy podatników VAT: nip24.pl/biala-lista-podatnikow-vat-sprawdzanie-rachunkow-bankowych-api-biblioteki-aplikacje/ To jest oferta prywatnej firmy, a jakie narzędzia udostępnia ministerstwo?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych