Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wypowiedzenie umowy o pracę a porozumienie zmieniające warunki umowy


wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 amadeuss

amadeuss

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 2 postów

Napisano 04 czerwiec 2019 - 18:50

Dzień dobry,

W dniu 08.05 złożyłem u obecnego pracodawcy wypowiedzenie umowy o pracę, z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynoszącego 3 miesiące, a więc od 01.06 do 31.08. Na wypowiedzeniu była data ostatniej umowy.
30.05 obecny pracodawca przedstawił mi POROZUMIENIE STRON ZMIENIAJĄCE WARUNKI UMOWY O PRACĘ, zmiany dotyczą stanowiska i wynagrodzenia, porozumienie jest z dnia 28.05 i miałoby obowiązywać od 01.06.

Chciałem odrzucić to porozumienie, ale manager powiedział, że to tylko aneks, a umowa jest stara i to nie cofa wypowiedzenia, a dostawałbym przez 3 miesiące więcej kasy, bo wie, że mi się należy.
Konsultowałem z osobą, która podpisała umowę ze strony hr i stwierdziła, że wypowiedzenie jest wiążące, niezależnie od tego, czy w trakcie wypowiedzenia zmienia się warunki, więc spokojnie mogę podpisać.

Moja dziewczyna podpytywała u siebie firmie jak to jest i to jest tak, że tamtą umowę wypowiedziałem i podpisanie czegokolwiek jest śliskie po złożeniu wypowiedzenia. Rekomendują, żeby nic nie podpisywać.

Czy podpisanie porozumienia wycofuje złożone wypowiedzenie? Czy wypowiedzenie jest wiążące niezależnie od tego, czy w trakcie wypowiedzenia zmienia się warunki?#2 coli

coli

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 623 postów

Napisano 04 czerwiec 2019 - 19:42

 

Czy podpisanie porozumienia wycofuje złożone wypowiedzenie? Czy wypowiedzenie jest wiążące niezależnie od tego, czy w trakcie wypowiedzenia zmienia się warunki?

Nie 

Tak#3 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 05 czerwiec 2019 - 06:04

Moja dziewczyna podpytywała u siebie firmie jak to jest i to jest tak, że tamtą umowę wypowiedziałem i podpisanie czegokolwiek jest śliskie po złożeniu wypowiedzenia. Rekomendują, żeby nic nie podpisywać.

 

 


Niech dziewczyna ucieka stamtąd póki może - śliskie to są ich podpowiedzi, brak wiedzy i opowiadanie ludziom głupot dobrze o nich nie świadczy, nie wiadomo jakie "ślizgawki" swoim pracownikom przygotowują.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych