Skocz do zawartości


Rozwiazanie umowy za porozumieniem stron, w czasie choroby.


wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Damian K.

Guest_Damian K.
  • Goście

Napisano 30 maj 2019 - 18:03

Witam, z góry przepraszam jeśli powtarzam temat bądź zamieszczam go w błędnej kategorii.

Bylem/Jestem zatrudniony od marca w firmie BPO na stanowisku specjalisty ds. Obsługi klienta.
07.05 zawiadomiłem pracodawcę, że jestem chory i nie będzie mnie w pracy. Cierpię na reaktywny syndrom depresyjny. Do ponownego kontaktu z pracodawca doszło 15.05 gdzie zawiadomiono mnie, ze ze względu na brak Zwolnienia lekarskiego, klient (właściciel projektu) zdecydował iż nie jestem juz potrzebny zatem firma proponuje mi zakończenie zatrudnienia za porozumieniem stron. Na co SMSowo przystałem- gdyż poinformowani mnie iż lepiej wyglada to niz porzucenie miejsca pracy na świadectwie pracy.
W trakcie weekendu, ktory miał miejsce tuż po tych ostatnich informacjach, próbowałem popełnić samobójstwo. Trafiłem do szpitala chirurgicznego gdzie mnie poszyto (28szwow) oraz przeniesiono do szpitala psychiatrycznego na obserwacje.
Lekarz w szpitalu psychiatrycznym, poinformował mnie o możliwości wystawienia zwolnienia lekarskiego od początku mojej nieobecności spowodowanej depresja jak i proba samobojcza. Jutro 31.05 jestem umówiony na konsultacje u lekarza psychiatrii w rodzinnym mieście gdzie aktualnie dochodze do siebie.

Moim pytaniem jest czy pracodawca jest zobowiązany do Zaakceptowania takiego zwolnienia?
Czy moze ze względu na nasz SMSy wciaz wymagać odemnie podpisania tych dokumentów ktore sa w drodze do mnie?

#2 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 30 maj 2019 - 18:06

Nic nie podpisuje, zwolnienie lekarskie musi pracodawca przyjąć.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 maj 2019 - 05:59

Psychiatra może wystawić zwolnienie lekarskie tylko 14 dni wstecz - powinni byli to zrobić w szpitalu, ale zważywszy na okoliczności dyscyplinarka, o ile nie zdarzały ci się wcześniej sytuacje mogące wpłynąć na ostateczną decyzję o dyscyplinarce, w sądzie mogłaby być trudna do obronienia przez pracodawcę.

Sms jest wystarczający do zawarcia porozumienia stron, ale musi zawierać jasne oświadczenie woli, tzn. w smsie musiałaby być informacja że wyrażasz zgodę w odniesieniu do konkretnej propozycji otrzymanej również w formie dokumentowej (pismo, sms, e-mail)/bądź wnosisz o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron z konkretną datą. Ostatecznie, gdyby umowę jednak rozwiązano masz prawo do zasiłku chorobowego po rozwiązaniu umowy, bo twoja niezdolność powstała jeszcze w trakcie zatrudnienia lub bezpośrednio po rozwiązaniu umowy, musisz wtedy złożyć wniosek do ZUS o wypłatę.#4 Guest_Benedykt

Guest_Benedykt
  • Goście

Napisano 31 maj 2019 - 07:20

Choroba może wystąpić 14dni od zakończenia zatrudnienia.
I nie pisz głupot, że "bezpośrednio"Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych