Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwolnienie dyscyplinarne w okresie wypowiedzenia


wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 iwona567

iwona567

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 27 maj 2019 - 09:26

Dzień Dobry

 

W dniu dzisiejszym pracownik złożył rozwiązanie umowy za 2 tygodniowym wypowiedzeniem. Wypowiedzenie kończy mu się 15 czerwca 2019. Po podpisaniu wypowiedzenia  przez szefa pracownik poźniej zadzwonił i stwierdził jednak, że mimo, ze złozył wypowiedzenie nie przyjdzie już do pracy bo za 3 dni wyjeżdza do pracy za granicę. Jak w tej sytuacji ma postąpić Pracodawca? Jeśli chciałby go zwolnić dyscyplinarnie to jaka jest procedura przy złożonym już wypowiedzeniu przez pracownika?

 #2 Guest_ANka

Guest_ANka
  • Goście

Napisano 28 maj 2019 - 13:40

Żeby zwolnić kogoś dyscyplinarnie musi nastąpić rażące naruszenie obowiązków pracowniczych.

Takim naruszeniem może być np. nieusprawiedliwiona nieobecność w pracy, picie alkoholu w pracy- katalog przewinień jest otwarty.

Jeśli koniecznie chcesz zwolnić tą osobę dyscyplinarnie to pracownik musi rzeczywiście nie przyjść do pracy a nie tylko tym straszyć. 

jeśli nie usprawiedliwi nieobecności ( choćby przez "L4") możesz jednostronnie rozwiązać umowę o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia. 

 #3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 maj 2019 - 11:38

Szybciej się umowa skończy z upływem terminu wypowiedzenia niż procedura zwalniania go dyscyplinarnie - samo wysłanie pisma z informacją o zwolnieniu dyscyplinarnym zajmie dłużej niż okres wypowiedzenia - oszczędźcie sobie roboty i zróbcie mu nieobecność nieusprawiedliwioną, w terminie wystawcie świadectwo - mniej kosztów i zamieszania.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych