Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wsparcie niepełnosprawnych w 2019 r. - usługi opiekuńcze, pakiet "Mój dom" i "Asystencja"

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671687 postów

Napisano 24 maj 2019 - 16:27

Wsparcie osób niepełnosprawnych w 2019 r. odbywać się będzie w ramach aż 10 programów. Pierwsze dwa programy zostały już ogłoszone: " Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych" i "Opieka wytchnieniowa". Czym są kolejne usługi opiekuńcze, pakiet "Mój dom" i "Asystencja"?

Powrót do artykułu: Wsparcie niepełnosprawnych w 2019 r. - usługi opiekuńcze, pakiet "Mój dom" i "Asystencja"

#2 Guest_Józef Jerzy Bogdaszewski

Guest_Józef Jerzy Bogdaszewski
  • Goście

Napisano 24 maj 2019 - 16:27

Fajnie, że w końcu coś się ruszyło. Mało tego i niezbyt rozpowszechnione. Tylko dlaczego ciągle mówimy o pieniądzach. Nie ma pieniędzy, to nic się nie zrobi. Takie myślenie, to błędne koło. Pieniądze są, tylko poprawnie nimi gospodarujmy, a dla niepełnosprawnych na pewno wystarczy. Jednocześnie wyrażam ubolewanie, że te wszystkie działania, to efekt determinacji rodziców dzieci niepełnosprawnych od urodzenia (z dorosłymi dziećmi). Wygląda na to, że tylko rodzice dzieci niepełnosprawnych posiadają patent, jak rozwiązywać problemy środowiska niepełnosprawnych. Serdecznie pozdrawiam i proszę o jeszcze więcej działań ukierunkowanych na osobę niepełnosprawną i jej rodzinę. p.s. najwięcej materiałów w formie propozycji, postulatów i projektów konkretnych rozwiązań można znaleźć w gabinetach resortów, do których kierowane były pisma środowiska niepełnosprawnych.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych