Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wsparcie niepełnosprawnych w 2019 r. - usługi opiekuńcze, pakiet "Mój dom" i "Asystencja"


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 671969 postów

Napisano 24 maj 2019 - 16:27

Wsparcie osób niepełnosprawnych w 2019 r. odbywać się będzie w ramach aż 10 programów. Pierwsze dwa programy zostały już ogłoszone: " Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych" i "Opieka wytchnieniowa". Czym są kolejne usługi opiekuńcze, pakiet "Mój dom" i "Asystencja"?

Powrót do artykułu: Wsparcie niepełnosprawnych w 2019 r. - usługi opiekuńcze, pakiet "Mój dom" i "Asystencja"

#2 Guest_Józef Jerzy Bogdaszewski

Guest_Józef Jerzy Bogdaszewski
  • Goście

Napisano 24 maj 2019 - 16:27

Fajnie, że w końcu coś się ruszyło. Mało tego i niezbyt rozpowszechnione. Tylko dlaczego ciągle mówimy o pieniądzach. Nie ma pieniędzy, to nic się nie zrobi. Takie myślenie, to błędne koło. Pieniądze są, tylko poprawnie nimi gospodarujmy, a dla niepełnosprawnych na pewno wystarczy. Jednocześnie wyrażam ubolewanie, że te wszystkie działania, to efekt determinacji rodziców dzieci niepełnosprawnych od urodzenia (z dorosłymi dziećmi). Wygląda na to, że tylko rodzice dzieci niepełnosprawnych posiadają patent, jak rozwiązywać problemy środowiska niepełnosprawnych. Serdecznie pozdrawiam i proszę o jeszcze więcej działań ukierunkowanych na osobę niepełnosprawną i jej rodzinę. p.s. najwięcej materiałów w formie propozycji, postulatów i projektów konkretnych rozwiązań można znaleźć w gabinetach resortów, do których kierowane były pisma środowiska niepełnosprawnych.

#3 PawluM

PawluM

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 19 sierpień 2019 - 12:29

Powinno się wspierać takie osoby, szczególnie jeżeli chodzi o urządzenia medyczne. Taki sprzęt niestety jest bardzo drogi, no ale jeżeli chodzi o osoby niepełnosprawne to bardzo ułatwia im życie. Na całe szczęście można znaleźć dofinansowanie na taki właśnie sprzęt. Zobaczcie sobie tu ofertę od sklepu medycznego https://www.brandvital.eu/Tu na pewno znajdziecie solidne wózki inwalidzkie, także będziecie mogli liczyć tu na spory wybór innych urządzeń medycznych, artykułów pielęgnacyjnych, kul, balkoników, chodzików i wielu innych sprzętów niezbędnych do rehabilitacji.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych