Skocz do zawartości


Zdjęcie

PPK 2019 - informacje dla zleceniobiorców


wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 516314 postów

Napisano 24 maj 2019 - 09:45

W systemie PPK uwzględniani są tylko ci zleceniobiorcy, którzy podlegają obowiązkowo ubezpieczeniom społecznym z umowy zlecenia. Kim jest zleceniobiorca w rozumieniu ustawy o PPK?

Powrót do artykułu: PPK 2019 - informacje dla zleceniobiorców

#2 Guest_joanna

Guest_joanna
  • Goście

Napisano 24 maj 2019 - 09:45

Wielkim plusem tego całego systemu to jest dobrowolność. Bo nikt nikogo nie zmusza, także każdy sam będzie mógł zadecydować o swojej emeryturze. Zasada jest prosta, jeśli ktoś chce mieć zapewnione oszczędności to odkłada, a jeśli nie to się wypisuje i tyle, prosta piłka

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 maj 2019 - 12:30

A wielkim kłamstwem jest stwierdzenie, że środki zgromadzone w PPK są własnością oszczędzającego, bo Państwo ustanowiło sobie furtę dzieląc już w ustawie środki na te, które są własnością ZUS, te, które są własnością Funduszu Pracy, te, od których trzeba odprowadzić podatek 19!% i ostatecznie reszta po odliczeniu wcześniej wymienionych jest faktycznie oszczędzającego.

 

Ostatecznie i tak można to ustawą w nocy zmienić, a TK przyklaśnie, bo liczy się interes budżetu państwa, a nie prawa obywateli.#4 Guest_Miła

Guest_Miła
  • Goście

Napisano 25 maj 2019 - 13:34

Jak kazdy bedzie pilnował swoich oszczednosci to nic sie nie stanie. Po to sa prywatne konta w PPK zeby mozna było na bieżąco monitorowac co sie dzieje z pieniedzmi.

#5 Guest_roski23

Guest_roski23
  • Goście

Napisano 26 maj 2019 - 20:07

Wpłacone środki są naszą własnością, tego nikt zabrać nie może. Jedyne co można się doczepić to do tych dopłat o państwa i pracodawcy, jednakże ja tego nie skreślam bo skąd mam wiedzieć jak to będzie? Analogicznie, zakładając lokatę mogę się martwić o to , że bank na samym końcu i tak weźmie obiecane odsetki bo tak... No nie można tak podchodzić do wszystkiego.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 maj 2019 - 05:56

Wpłacone środki są naszą własnością, tego nikt zabrać nie może.

 

To po co w ustawie podział środków na te, które są oszczędzającego  i na te, które są państwa? Gdyby były własnością oszczędzającego nie byłoby potrzeby robić dodatkowych zapisów w ustawie.

 

Za kilka lat jak na to rozdawnictwo nie będzie pieniędzy zrobią jak z OFE - po to zabezpieczenie w ustawi już dzisiaj, nie będzie problemu z TK, bo w końcu widziały gały co brały.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych