Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność - zasady, formalności, opłaty

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197789 postów

Napisano 22 maj 2019 - 14:04

Od 1 stycznia 2019 r. użytkownicy wieczyści gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe stali się z mocy prawa właścicielami gruntów. Za to przekształcenie właściciele tych gruntów będą musieli zapłacić 20 rocznych opłat przekształceniowych. Prezentujemy wyjaśnienia Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w tej kwestii.

Powrót do artykułu: Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność - zasady, formalności, opłaty

#2 Guest_Kolo77

Guest_Kolo77
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 14:04

Dzisiaj otrzymałem zaświadczenie o przekształceniu użytkowania wieczystego w prawo własności i po analizie wyszło mi, że za tę operację muszę dopłacić kasę. Przykład: Moja opłata roczna to 4,30 zł opłata za 20 lat to 86,00 zł Bonifikata np. 60% 51,60 zł co będzie moim zyskiem, a za wykreślenie z księgi wieczystej informacji o niezaleganiu z zapłatą muszę wysupłać 250,00 zł. Minusując bonifikatę od opłaty sądowej i tak wychodzi, że za całą operację to ja muszę Państwu dopłacić prawie 200,- zł. Tak nas frajerów wyrolowano obiecując same korzyści z takiego przekształcenia.

#3 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 18:00

a sądziłeś, że za zmiany w KW to kto zapłaci?!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych