Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z zakupem domu

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Poniteks

Poniteks

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 maj 2019 - 08:16

Witam serdecznie,

mam mały kłopot ze sprzedającym dom jednorodzinny. Otóż, wszystko wydawało się w porządku do momentu w którym bank nie poprosił o potwierdzenie od właściwych urzędów że budowa domu została zakończona i budynek został przyjęty do użytku. Okazało się tutaj że dom nigdy nie został oficjalnie odebrany (mimo że rok budowy to 2009). W tym momencie obecny właściciel załatwia wszystkie urzędowe sprawy, jednak co chwilkę "natrafia na jakieś problemy", o których nie chce zbyt wiele mówić przeciągając całą sprawę i może dojść do sytuacji w której bank odmówi mi kredytu hipotecznego ze względu na to że termin dostarczenia dokumentów mija za 2 tygodnie, po czym kredyt zostanie anulowany.

Dodam że umowę przedwstępną zakupu podpisywaliśmy notarialnie, a w akcie notarialnym są zapisy iż:

1. Finalna umowa zakupu zostanie sporządzona do dnia 31. Maja 2019

2. Sprzedający zobowiązuje się do dostarczenia mi dokumentów z których wynika że budynek został przyjęty do użytku i nie ma przeciwwskazań do zamieszkiwania nieruchomości maksymalnie do dnia przyrzeczonego wykupu (czyli koniec maja) - i mam uzasadnione podejrzenia że do tego dnia właściciel nie wywiąże się z tego zobowiązania.

Czy wobec powyższych faktów uzasadnione będzie domaganie się od właściciela zwrotu dwu krotności zadatku wniesionego przy zawiązaniu umowy przedwstępnej? Jeśli tak, poproszę o namiary na jakiegoś adwokata z Wrocławia który mógłby mi przy tym pomóc.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych