Skocz do zawartości

Zgłoszenie szkody, aby zapisać pod VIN

vin zgłoszenie szkody

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Marcin123456

Guest_Marcin123456
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 18:10

Dzień dobry,

Jakiś miesiąc temu miałem poważny wypadek samochodowy. Ciężarówka skasowała mi cały tył. Praktycznie auto zmiażdżone do tylnych siedzeń (jest to mazda 6 z 2018 roku). Nie było praktycznie czego zbierać z auta i na pewno nie nadaje się do ruchu po takiej szkodzie. Sprawy z OC wszystko załatwione.

Mam natomiast inny dylemat i problem.
Dwa dni temu chciałem oddać ten samochód na złom bo w sumie naprawa się nie opłaca bo trzeba by było drugiego dawce z dobrym tyłem i wszystko spawać a to nie ma sensu. Oczywiście z początku pracownicy poinformowali, że jak najbardziej przyjmą etc. Natomiast po sprawdzeniu numeru vin chcieli ten samochód odkupić - nie wiedząc czemu nie zgodziłem się i pojechałem do drugiego złomowania pojazdów i tam taka sama sytuacja. Domyśliłem się, że na samochodzie, a dokładnie na numerze vin nie ciąży żadna szkoda, więc mieliby pole do popisu - moje obawy się potwierdziły (wpisując numer vin w dekodery brak jakich informacji o szkodach etc.). W związku z tym chciałbym się dopytać w jaki sposób i kogo mogę poprosić, aby ktoś wpisał ten wypadek (szkodę) w numer VIN, aby jakiś kupujący nie natknął się na minę (chociaż nie każdy to sprawdza ale zawsze jest większa szansa) - mimo, że i tak zezłomuję to mogą to pewnie naprawić i sprzedawać dalej.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: vin, zgłoszenie, szkody

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych