Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obowiązkowy split payment - dodatkowe sankcje


wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 198329 postów

Napisano 21 maj 2019 - 11:32

Ustawodawca wprowadza obowiązek stosowania mechanizmu podzielonej płatności (split payment) w niektórych sektorach gospodarki. Wraz z nowym obowiązkiem pojawią się dodatkowe sankcje. Jedna z sankcji, w wysokości 100% kwoty podatku wykazanego na fakturze, przewidziana jest dla nabywcy, który mimo ciążącego na nim obowiązku uregulowania kwoty VAT wykazanej na fakturze w mechanizmie podzielonej płatności ureguluje tę kwotę w inny sposób.

Powrót do artykułu: Obowiązkowy split payment - dodatkowe sankcje

#2 Guest_Ozi

Guest_Ozi
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 11:32

Jak mówią, mysz się nie prześliźnie, tak bardzo uszczelniają VAT, że polscy przedsiębiorcy mogą wpaść na pomysł przenieść swój biznes gdzieś do sąsiadów, gdzie będzie trochę lżej. Split payment nie musieliśmy wcale wprowadzać, niech oczywiście sobie będzie i niech sobie podatnicy korzystają, jak chcą... Ale teraz oczywiście już nie ma zmiłuj się, idzie ku temu, żeby w końcu wszyscy musieli stosować ten mechanizm podzielonej płatności, bo jak się sprawdzi w tych kilku branżach, to zapewne będą chcieli rozciągnąć na wszystkich.

#3 Guest_My i oni

Guest_My i oni
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2019 - 11:40

Ja bym jednak przychylał się do obowiązkowej kary śmierci za jakiekolwiek wybryki przy płatnościach spit playment, tak aby podtrzymać jedyną słuszną linię jedynie słusznego ministra i tak aby usatysfakcjonować jego nienormalne ego.

#4 Guest_pik

Guest_pik
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2019 - 07:25

system trzeba uszczelnić...oszacować ile z tego da się jeszcze wycisnąć.. bo ustawa 447 czeka na realizację. Ota cała prawda o finansach tego bantustanu.

#5 Guest_K.Olczak

Guest_K.Olczak
  • Goście

Napisano 07 listopad 2019 - 10:19

Do nowych obowiązków musza dostosować się nie tylko przedsiębiorcy, ale także producenci oprogramowania. Firmao (firmao.pl/register) już się dostosowało do split payment.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych