Skocz do zawartości

Zdjęcie

Internetowe Biuro Rachunkowe

zdalny ksiegowy

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 zdalnyksiegowy

zdalnyksiegowy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 maj 2019 - 09:35

Witam,

W moich planach mam otwarcie internetowego biura rachunkowego, które polegało by na zdalnej obsłudze działalności gospodarczych a w przyszłości również spółek z.o.o. 

Obsługa klientów odbywała by się wy łącznie  zdalnie przez Internet  na zasadzie dedykowanej chmury na stronie internetowej biura.

Jakakolwiek papierowa  wymiana dokumentacji nie jest przeze mnie brana pod uwagę dlatego że sam pracuje ras z biura raz w podróży.

Taki model biznesowy pozwoli   mi na obsługę moich klientów z każdego miejsca  i nie będę również ograniczony co do lokalizacji biura dlatego że będę  mógł w każdej chwili się  przenieść do innej lokalizacji nie tracąc przy tym moich klientów.

Jak wyglądała by współpraca:

Klient wchodzi na stronę biura wykupuje abonament korzystając z karty płatniczej system ustawia dla niego płatności cykliczne a następnie uzyskuje dostęp do swojego konta (dane do logowania)

Konto użytkownika (klienta biura) działa na zasadzie chmury gdzie z jednej strony użytkownik aktualizuje dane firm,  dodaje faktury przychodowe, kosztowe a biuro po analizie dodaje raporty takie jak np. VAT, KPiR, oraz wszystkie potwierdzenia wysyłek jak i raporty podatkowe itp.

Użytkownik był by informowany przez kalendarz biura smsem oraz mailem o zbliżających się terminach oraz wysyłkach.

Przy braku płatności za usługi księgowe użytkownik tracił by możliwość dodawania faktur a jedynie podgląd konta w trybie do odczytu.

Myślałem  aby korzystać z programów typu Infakt lub wfirma ale okazuje się że jest to strata pieniędzy dlatego że i tak te dokumenty trzeba przepisać ręcznie do jakiegoś programu księgowego a dodatkowo wielu z klientów posiada już swoje programy do fakturowania stąd wydaje mi się że zwykłe dodanie faktur do katalogu oraz odczyt raportów będzie spełniał tu potrzeby klienta, ale opcjonalnie dołączę do tej usługi program do faktur aby jeszcze usprawnić wymianę danych.

Zastanawiam się czy są wśród was osoby które działają już  zdalnie a jeśli  tak to jakie jest wasze doświadczenie z klientami  z jakich programów korzystacie i jak wymieniacie się informacjami z klientami  biura.

Będę wdzięczny  za wszystkie podpowiedzi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych