Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okres wypowiedzenia 2 tyg czy 1 msc?

wypowiedzenieumowa o pracę okres wypowiedzenia

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Asia Bogu

Asia Bogu

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 maj 2019 - 18:58

Cześć,

Mam umowę z pracodawcą od 1.12.2018r., w dniu 17.05.2019r. złożyłam wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony z zachowaniem 2 tygodniowego okresu wypowiedzenia (2 tyg/dwie soboty), który według moich wyliczeń przypada na 01.06.2019r.

Dostałam informację od pracodawcy, że w tym dniu (01.06.2019r.) przypada pierwszy dzień szóstego miesiąca pracy i automatycznie okres wypowiedzenia przedłuża się do 1 miesiąca.

W związku z powyższym mam kilka pytań:

1. Czy to znaczy, że będę musiała pracować cały czerwiec, a może aż do końca lipca?

2. Jak to wygląda jeżeli chodzi o prawo pracy?

3. Czy będę musiała pracować do 17.06.2019r?

Mam już podpisaną umowę z drugim pracodawcą, do którego przechodzę (od 03.06.2019r), dlatego zależy mi na jak najkrótszym okresie wypowiedzenia.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 06:30

01.06 przypada 1. dzień siódmego m-ca pracy.

1. Tak, okres wypowiedzenia kończy ci się 30.06.2019 r.

2. Tak, jak przedstawił ci pracodawca - okres wypowiedzenia zalicza się do stażu u tego pracodawcy, stąd dłuższy niż zakładałaś okres wypowiedzenia.

3. Będziesz musiała pracować do 30.06, bo okres wypowiedzenia musi obejmować pełny miesiąc kalendarzowy.

Możesz dogadać się z obecnym pracodawcą i rozwiązać umowę za porozumieniem wcześniej.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wypowiedzenieumowa o pracę, okres wypowiedzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych