Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpowiedzialność przy niezachowywaniu środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671913 postów

Napisano 20 maj 2019 - 09:38

Nadchodzą zmiany w odpowiedzialności za niezachowanie ostrożność przy trzymaniu zwierząt. Posłowie postanowili m.in. o zaostrzeniu kar finansowych a także o wprowadzeniu kary ograniczenia wolności za brak ostrożności w opiece nad niebezpiecznym zwierzęciem.

Powrót do artykułu: Odpowiedzialność przy niezachowywaniu środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia

#2 Guest_Konrad44

Guest_Konrad44
  • Goście

Napisano 20 maj 2019 - 09:38

Za niedopełnienie obowiązku powinna być kara grzywny jak najbardziej, ale dlaczego przepisy jasno nie mówią o karze za szkodę? W przypadku pogryzienia psa przez psa, policja daje mandat albo zamiata sprawę pod dywan bo za dużo roboty i papierologii ale zamiast psa mogło być dziecko albo nawet dorosły. W takim przypadku powinny być sprawy kierowane z urzędu do rozpatrzenia przez sąd. Znając policje to wystawią ewentualnie najniższy mandat a ty szaraku bujaj się po weterynarzach i zakładaj sobie później samemu sprawy. Żenada.

#3 Guest_Niki

Guest_Niki
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2019 - 19:37

Konrad44 rozumiem Twoje oburzenie jednak każdy pies jest inny i nie należy wrzucać ich do jednego worka. Istnieją takie, które ludziom nie zrobią krzywdy a do innych psów są agresywne. Owszem to zależy od tego jak sobie wytresujemy pupila. Wiedząc, że mamy psa, który wręcz rzuca się na inne nie powinniśmy pozwalać na zbliżenie, co przy prowadzeniu na smyczy jest wykonalne. A nawet, jeśli człowiek stanie pomiędzy takie psy to one nie zrobią mu krzywdy. Żenujące może być zachowanie policji pod względem wystawiania niesłusznych mandatów albo” zamiatania sprawy pod dywan” zachowanie psów jest już bardzo różne i trzeba mieć na uwadze, że nie każdy jest zagrożeniem.

#4 barakuda

barakuda

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 07 październik 2019 - 13:22

Ludzie mają nikłą wiedzę, pytają na forach, a odpowiadają im często ludzie, którym wiedzy także brakuje. Warto mieć w domu literaturę, która wyczerpuje temat płynących zagrożeń i niebezpieczeństwa zarówno w domu jak i poza nim. Ja ostatnio przeczytałam Vademecum Bezpiecznej Rodziny i dowiedziałam się wielu rzeczy, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Z tą wiedzą czuje się pewniej.

https://bezpiecznaro...HvuxYXhtWWwyX6s

#5 Guest_Zyta

Guest_Zyta
  • Goście

Napisano 15 październik 2019 - 14:40

Na Złotopolskiej są tabliczki nakazujące wyprowadzanie psów na smyczy i w kagańcu. O ile wiem prawo wymaga od właścicieli stosowania kagańca tylko w komunikacji. Te tabliczki powinny być usunięte bo wprowadzają w błąd i straszą właścicieli czworonogów. Zasłaniają się art 77 kodeksu wykroczenwykroczeń, a tam nie ma nic o kagańcach. Poza tym taki nakaz krzywdzi zwierzęta. Powinno się zareagować.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19287 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 15 październik 2019 - 16:13

Od kiedy to kaganiec jest krzywdą dla zwierząt?
Jeśli ktoś nie potrafi dobrać właściwego kagańca, to być może.
Należy jeszcze zapoznać się z prawem miejscowym, a nie tylko kodeksem wykroczeń.
Przepisy miejscowe mogą nakazywać obowiązek stosowania kagańca, u mnie tak jest.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych